امریکا یکی از رهبران سیاسی جبهه نجات اسلامی را بازداشت کرده است # نیویورک - ایرنا 22 آذر 1375 برابر با 12 دسامبر 1996 دولت واشنگتن زیر فشار فرانسه یکی از رهبران سیاسی " جبهه نجات اسلامی " را دستگیر کرد و احتمال داده می شود که وی را از امریکا اخراج کند.
رسانه های خبری امریکا به نقل از منابع وزارت دادگستری اعلام کردند که درخواست پناهندگی سیاسی "انور حدام" رهبر مجلس در تبعید جبهه نجات اسلامی رد و وی بازداشت شده است.
به گفته این منابع ، این اقدام پنج روز پیش صورت گرفته است و اداره مهاجرت امریکا قرار است روز جمعه یک جلسه مقدماتی برای اخراج وی تشکیل دهد. زن و فرزند حدام نیز اگرچه بازداشت نشده اند ، اما به دلیل آنکه اعتبار ویزای توریستی آنها به پایان رسیده است در خطر اخراج از امریکا قرار دارند.
بر اساس این گزارش ها یک عضو شورای مسلمانان امریکا نیز تایید کرده است که این مبارز الجزایری پس از انکه موضوع اعطای پناهندگی به وی منتفی شده ، به زندان انتقال یافته است.
مقام های وزارت دادگستری امریکا گفته اند که حدام در سال 1993 به قید قول شرف وارد این کشور شده است . این امر به این معنی بوده است که در صورتی که درخواستش برای دریافت پناهندگی سیاسی پذیرفته نشود ، مجوز اقامت وی در امریکا لغو می گردد. وی و خانواده اش پیش از این در واشنگتن و شیکاگو زندگی می کرده اند.
حدام در جریان انتخابات عمومی سال 1991 الجزایر که به پیروزی مسلمانان انقلابی و در نهایت کودتای نظامی توسط "امین زروال " انجامید از سوی جبهه نجات اسلامی به عنوان نماینده مجلس انتخاب شده بود.
منابع دیپلماتیک گفته اند که دولت پاریس پس از آنکه نیروهای ضد دولت زروال حملات خود را در الجزایر علیه اتباع فرانسوی تشدید کرده و دست به یک رشته بمب گذاری در فرانسه زدند ، فشار خود را به دولت امریکا برای مقابله با حدام و ساکت کردن وی تشدید کرده است.