۲۲ آذر ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5819346
۰ نفر
آمریکا624 میلیون دلار سلاح به کره جنوبی می فروشد # تهران - ایرنا 22 آذر 1375 برابر با 12 دسامبر 1996 پنتاگون، کنگره آمریکا را آگاه ساخت که قصد دارد 624 میلیون دلار سلاح آمریکایی از جمله سیستم های چندپرتابی موشک به کره جنوبی بفروشد.
روزنامه آمریکایی "یو.اس.ای - تودی " روز چهارشنبه نوشت : فروش سیستم های چندپرتابی موشک (systems rocket launch multiple )، که یک نوع موشک زمین به زمین می باشد و برای مقابله با زرادخانه کره شمالی در نظر گرفته شده است ، برای اولین بار صورت می گیرد.
پنتاگون در بیانیه خود افزود: "در راستای مساعدت به بهبود امنیت یک کشور دوست، فروش این سلاح ها به سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده آمریکا نیز کمک می نماید." در این بیانیه همچنین آمده است: "این اولین باری است که فروش موشک های زمین به زمین به کره جنوبی انجام می شود و به ارتش کره کمک می کند تا در مقابل سیستم های موشک های دوربرد کشور متخاصم مقابله نموده ، توانمندی ارتش کره در همکاری با نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی را تقویت می نماید.
براساس این گزارش، تجهیزات مزبور شامل 29 دستگاه سیستم چندپرتابی موشک، 271 فروند موشک، 168 فروند موشک کم برد آزمایشی، 29 دستگاه خودروی حمل موشک، 11 فروند موشک نظامی تاکتیکی و تجهیزات پرتاب می باشد.
این محموله همچنین دارای 200 دستگاه رادیو، 300 دستگاه دوربین شب کار، و خودروهای ترابری است.
پنتاگون همچنین اضافه کرد سازنده این تسلیحات، شرکت "لاکهید مارتین" واقع در شهر دالاس تگزاس می باشد.