۱۹ تیر ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5800934
۰ نفر
19 خبرنگار و عکاس در کشمیر گروگان گرفته شدند # دهلی نو - ایرنا 19 تیر 1375 برابر با نهم جولای 1996 یک گروه کشمیری هوادار هند روز دوشنبه 19 نفر از خبرنگاران و عکاسان وابسته به بنگاه های خبری محلی و بین المللی را گروگان گرفت .
این گروگان گیری ، توسط گروه "اخوان جامو و کشمیر" ، در پی سرپیچی سر دبیران روزنامه ها و هفته نامه های محلی و انگلیسی زبان کشمیری از دستور چند روز پیش این گروه برای معوق گذاشتن انتشار نشریاتشان ، صورت گرفت .
این خبرنگاران و عکاسان در راه عزیمت به یک کنفرانس خبری که توسط "نبی آزاد" رهبر یک گروه کشمیری دیگر به نام "مسلم مجاهدین " برگزار شده بود ، ربوده شدند .
ربایندگان تسلیم شدن سردبیران نشریه های به گفته آنان "متخلف" به گروه "اخوان جامو و کشمیر" را ، شرط آزادی گروگان ها اعلام کرده اند .
در میان افرادی که گروگان گرفته شده اند ،" سوریندرسینک اوبروئی " از خبرگزاری فرانسه ، "مشتاق احمد شیخ" از خبرگزاری رویتر ، "معراج الدین" از تلویزیون "آسوشیتد پرس " و عکاسان چندین روزنامه محلی به چشم می خورند .
این دومین باری است که کارکنان رسانه ها توسط یک گروه کشمیری ربوده می شوند . در سال گذشته چهار روزنامه نگار ، از جمله دو تن از سردبیران دو روزنامه محلی کشمیری توسط " اخوان المسلمون " یک گروه دیگر هوادار هند ، ربوده شدند .