۱۵ خرداد ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5797584
۰ نفر
معاون وزیر امور خارجه ایران وارد کابل شد # کابل - ایرنا 15 خرداد ماه 1375 برابر با 4 ژوئن 1996 " علاء الدین بروجردی " معاون اسیا - اقیانوسیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیات سیاسی ظهر سه شنبه از " مزار شریف " مرکز استان " بلخ " وارد " کابل " پایتخت افغانستان شد و مورد استقبال " عبدالرحیم غفورزی " معاون وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت .
معاون وزیر امورخارجه ایران پس از ورود به کابل در دیدار با دکتر "نجیب الله لفرایی " سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان ضمن ابراز خرسندی از تحولات مثبت صحنه سیاسی این کشور اظهارداشت : جمهوری اسلامی ایران تا برقراری صلح و ثبات در سراسر افغانستان به تلاش های سیاسی خود برای کمک به حل مشکلات جاری ادامه خواهد داد.
بروجردی همچنین با اظهار خوشوقتی از این که طرفداران مذاکره برای رسیدن به تفاهم و استقرار صلح روز به روز در افغانستان افزایش می یابد ان را نشان دهنده درک واقعیت ها توسط رهبران جهادی و نیروهای حاضر در صحنه دانست .
سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان ضمن قدردانی از تلاش های مستمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل مشکلات جاری افغانستان اظهارداشت : دولت این کشور با جدیت در تلاش است که از طریق گفت و گو با همه گروه های مخالف به تفاهم برسد.
وی افزود: دولت اسلامی افغانستان معتقد است که مشکلات این کشور راه حل نظامی ندارد و برای حل بحران جاری باید راه حل های سیاسی را دنبال کرد.
در این دیدار همچنین روابط جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و زمینه های گسترش همکاری های دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
معاون وزیر امور خارجه ایران بعداز ظهر یکشنبه در راس هیاتی وارد مزار شریف شد و با ژنرال " عبدالرشید دوستم " رهبر جنبش ملی - اسلامی افغانستان دیدار کرد.
وی قرار است با " برهان الدین ربانی " رییس جمهوری ، " احمد شاه مسعود " فرمانده ارشد نظامی دولت و برخی دیگر از رهبران احزاب جهادی در کابل ، بامیان و جلال اباد دیدار کند.