۱۵ خرداد ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5797575
۰ نفر
ایزوستیا : هدف توسعه ناتو مقابله با اسلام انقلابی است # مسکو - ایرنا 15 خرداد ماه 1375 برابر با 4 ژوئن 1996 روزنامه معتبر " ایزوستیا " چاپ مسکو نوشت : ناتو در استانه نهصدمین سال لشگرکشی صلیبی ها به فلسطین می کوشد با انجام برنامه های توسعه خود، زمینه مقابله با اسلام انقلابی را فراهم کند .
این منبع تصریح کرد پیمان اتلانتیک شمالی ( ناتو ) در اهداف دراز مدت خود می خواهد روسیه را به عنوان عامل بازدارنده به مقابله با مسلمانان وادارد .
" ایزوستیا " با اشاره به جمعیت یک میلیارد نفری مسلمانان در بیش از 120 کشور جهان تاکید کرد که جهان اسلام در عرصه بین المللی وزنه ای بزرک است و در قرن اینده یکی از ساختارهای اصلی نظام جهانی خواهد بود .
این روزنامه افزود : با فروپاشی شوروی و از بین رفتن تضاد عقیدتی در جهان اکنون رقابت بین دو ابرقدرت در به دست اوردن منافع بیشتر شده و در این راستا آمریکا و اروپای غربی بیش از هر چیز دیگری از تشکیل یک اتحادیه قوی در منطقه شوروی سابق منزجر هستند .
به نوشته این روزنامه انگیزه دیگر برنامه توسعه ناتو ، طرد روسیه از اروپای مرکزی و شرقی است که در این صورت کشورهای این منطقه از ایفای نقش واسطه ای بین شرق و غرب محروم می مانند و جنک سرد بین روسیه و غرب مشهود تر خواهد شد .
ایزوستیا نوشت : روسیه بر اثر این گونه سیاست های غرب از جهان پیشرفته به جنوب و شرق رانده می شود و این همان جایی است که شاهد بی ثباتی شدید در سرتاسر آن شامل قفقاز ، خاورمیانه ، اسیای مرکزی و شبه جزیره هند است .