دبیرکل جنبش ازادی بخش ملی فلسطین بر مقابله با رژیم صهیونیستی تاکید کر # دمشق - ایرنا 21 اردیبهشت 1375 برابر با 10 مه 1996 سرهنک ابوموسی دبیر کل جنبش ازادی بخش ملی فلسطین ( فتح ) گفت : ملت ها و دولت های عرب باید برای مقابله با دشمن صهیونیستی اماده باشند.
وی روز جمعه به مناسبت سیزدهمین سالگرد قیام این جنبش به خبرنگار ایرنا در دمشق گفت : اعراب باید با وحدت از سازش با رژیم صهیونیستی خودداری کنند.
ابو موسی با اشاره به این که صلح آمریکایی و صهیونیستی خطر بزرگی برای ملت های منطقه است گفت : هدف طرح سازش ، سیطره صهیونیست ها بر سیاست ، فرهنک ، اقتصاد و سیستم نظامی منطقه است .
وی تقویت انتفاضه فلسطین را ضروری دانست و اضافه کرد : جوانان انتفاضه با اغاز قیام خود در سال 1982 میلادی تا کنون دشمن را با مشکلات زیادی مواجه کرده اند.
ابو موسی گفت : آمریکا و رژیم صهیونیستی تشکیلات عرفات را برای مبارزه با قیام انتفاضه فلسطین بر روی کاراوردند.
به گفته ابوموسی عرفات و برخی دیگر از سازشکاران تلاش می کنند سرنوشت منطقه را به نفع آمریکا و رژیم صهیونیستی تغییر دهند.
وی اظهار داشت : برنامه آمریکا ، سپردن رهبری منطقه به دست صهیونیست ها و محور نمودن انان در خاور میانه است.
دبیر کل فتح بار دیگر لغو بندهایی از اساسنامه شورای ملی فلسطین را محکوم کرد و افزود : ملت فلسطین و تمام اعراب باید از این خیانت جلوگیری کنند.
ابو موسی گفت : حفظ میثاقنامه فلسطین ، حفظ ارزشها و روح مبارزه با صهیونیست هاست . بنابراین آمریکا و رژیم صهیونیستی می خواهند این میثاقنامه را بوسیله عرفات از بین ببرند.
وی مقاومت اخیر نیروهای حزب ا.. لبنان را در برابر تجاوزهای صهیونیستی ستود و گفت : امت عرب به نیروهای مقاومت اسلامی لبنان افتخار می کنند.