۲۱ اردیبهشت ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5795008
۰ نفر
خبرگزاری بوسنی : شورشیان صرب مزاحم مسلمانان آواره می شوند # سارایوو - ایرنا 21 اردیبهشت 1375 برابر با 10 می 1996 شورشیان صرب خشمگین که روز پنج شنبه قصد داشتند به یک کاروان از مسلمانان آواره در منطقه " پارنیتسا " ( منطقه تحت کنترل صرب ها ) در مرکز بوسنی حمله ور شوند ، توسط پلیس مستقر در منطقه متوقف شدند .
به گزارش خبرگزاری بوسنی (اناسا) 20 صرب خشمگین، یک کاروان 50 نفره از مسلمانان آواره بوسنیایی را که قصد داشتند از قبرستان مسلمانان در منطقه " پارنیتسا " دیدن کنند ، محاصره کردند .
مسلمانان آواره با اتوبوس از "ماگلای" به طرف روستای "پارنیتسا" در مرکز در حال حرکت بودند که توسط شورشیان صرب خشمگین که با انواع سلاح گرم و سرد مجهز بودند ، متوقف شدند .
بلافاصله پلیس مستقر در منطقه وارد عمل شده و با متفرق کردن شورشیان صرب ، اوضاع را کنترل کردند .
مقر نیروهای "ناتو" در سارایوو نیز با تایید این خبر اضافه کرد : با میانجی گری نیروهای پلیس ، آوارگان مسلمان توانستند به مسیر خود ادامه دهند و پس از بازدید از قبرستان مسلمانان ، بدون حادثه ای به " ماگلای " مراجعت کنند .
بنا بر این گزارش ، یک شورشی صرب نیز که با شلیک چندین گلوله هوایی موجب متشنج شدن اوضاع شده بود ، توسط پلیس صرب مستقر در منطقه دستگیر و خلع سلاح شد .