۱۹ اردیبهشت ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5794906
۰ نفر
حجت الاسلام خوانساری با وزیرامور خارجه لبنان دیدارو گفت گو کرد # تهران - ایرنا 19 اردیبهشت 1375 برابر با هشتم مه 1996 هیئت ویژه جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حجت الاسلام خوانساری روز چهارشنبه با وزیر امور خارجه لبنان دیدار وگفتگو کرد.
دراین دیدار خوانساری پیام شفاهی وزیر امور خارجه ایران مبنی بر ستایش از پایداری وایستادگی ملت ودولت لبنان در مقابله با تهاجم رژیم صهیونیستی واعلام امادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه کمک ومساعدت در زمینه بازسازی ویرانی های این تهاجم را به وی ابلاغ کرد.
وی گفت : جمهوری اسلامی ایران درچارچوب اصول سیاست خارجی خود ، در مبارزات بحق مردم لبنان علیه رژیم صهیونیستی بویژه تجاوزات اخیر این رژیم علیه مردم بیگناه لبنان همواره درکنار دولت ومردم این کشور ایستاده است و دراین چارچوب پس از طی دو مرحله امداد رسانی وتحرکات متمرکز دیپلماتیک هم اینک نیز جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکیل ستاد ویژه کمک رسانی به بازسازی لبنان امادگی کامل خود و همه جانبه خویش را جهت ورود و مشارکت فعال به مرحله سوم که در حقیقت شکست دیگری برای رژیم صهیونیستی خواهد بود، اعلام می کند.
حجت الاسلام خوانساری که اخیرا به سمت مسئول ستاد کمک رسانی به بازسازی لبنان منصوب شده دراین رابطه به امکانات وتجارب فنی موجود نزد جمهوری اسلامی ایران در امر بازسازی مناطق خسارت دیده ناشی از جنک تحمیلی ونیز زلزله استان های شمالی ایران اشاره کرد.
دراین دیدار اقای فارس بویز وزیر امور خارجه لبنان ضمن برشمردن اهداف داخلی وخارجی رژیم صهیونیستی از شروع عملیات علیه مردم لبنان گفت انچه در پایان اتفاق افتاد ونتیجه این عملیات ، عکس اهداف آمریکا واسرائیل در منطقه بود و لبنان و مقاومت در کلیه سطوح از معرکه پیروز خارج شد.
وی از مهمترین نتایج حاصله حوادث اخیر را ایجاد وحدت ملی بی سابقه در حمایت از مقاومت دانسته وضرورت حفظ انسجام و وحدت ملی ایجاد شده را مورد تاکید قرار داد و در ادامه بر ضرورت استمرار مقاومت به عنوان اهرم اصلی و اساسی در مقابله با اهداف اسرائیل در منطقه تاکید کرد.
فارس بویز گفت : مواضع واقدامات جمهوری اسلامی ایران در رابطه با لبنان مورد تقدیر بوده واین تلاشها بر کسی پوشیده نیست.