رهبر حزب محاذ ملی افغانستان برای انجام مقدمات نشست رهبران این کشور به جلال آباد می رود # کابل - ایرنا 18 اردیبهشت 1375 برابر با هفتم می 1996 " پیرسید احمد گیلانی " رهبر "حزب محاذ ملی افغانستان" طی روزهای آینده برای پیگیری تشکیل نشست رهبران گروه های موجود در این کشور وارد "جلال آباد" مرکز استان "ننگرهار" می شود.
به گزارش روز سه شنبه منابع دولتی افغانستان ، " گیلانی" در سفر به جلال آباد با "یونس خالص" رهبر "حزب اسلامی" شاخه خالص ، " گلبدین حکمتیار" رهبر "حزب اسلامی" ، "حاجی عبدالقدیر" رئیس " شورای جهادی ننگرهار" و برخی دیگر از مقام های احزاب موجود در این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
از حدود دو ماه پیش به پیشنهاد "حاجی عبدالقدیر" قرار است رهبران گروه های جهادی افغانستان طی نشستی در جلال آباد درباره تشکیل یک دولت فراگیر و پایان دادن به جنک و اختلاف ها به گفت و گو بپردازند که تاکنون این نشست انجام نگرفته است .
نمایندگان دولت افغانستان به ریاست "دکترعبدالرحمان" وزیر هوانوردی و توریزم چندی قبل درباره این موضوع با رهبران مستقر در جلال آباد و "گیلانی" دیدار و گفت و گو کردند.
مقامات دولت افغانستان با استقبال از پیشنهاد تشکیل این نشست که احتمالا به ریاست " گیلانی" انجام خواهد شد آن را گامی مثبت و مهم برای دستیابی به یک توافق بین الافغانی ارزیابی کرده اند.
براساس برخی گزارش ها اختلاف ها بین احزاب جهادی افغانستان تاکنون بر سر مشارکت برخی از گروه ها در این نشست حل نشده است .
گفته می شود برخی از احزاب جهادی مخالف حضور نمایندگان جنبش " ملی ـ اسلامی " به رهبری ژنرال "عبدالرشید دوستم" در این نشست هستند.
هنوز اینکه آیا همه گروه های جهادی افغانستان حضور گروه طالبان را در چنین نشستی پذیرفته اند یا خیر ، مشخص نیست .