وزیر امور خارجه ایران : به جز اسرائیل کلیه طرفها، طرح آمریکا را رد کرده اند # دمشق - ایرنا چهارم اردیبهشت 1375 برابر با 23 آوریل 1996 "علی اکبر ولایتی" وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در دمشق اعلام کرد : کلیه طرف های ذیربط به استثنای اسرائیل ، طرح آمریکا را برای برقراری آتش بس بین رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت اسلامی رد کرده اند.
وی گفت : این طرح واقع گرایانه نبوده ، به طور یک طرفه در راستای حمایت کامل از اسرائیل است.
وزیر امور خارجه ایران افزود : آمریکایی ها متوجه شده اند که این طرح نمی تواند مورد قبول باشد و اکنون سعی می کنند تعدیلی در این طرح ایجاد کنند.
ولایتی اعلام کرد : رژیم صهیونیستی به دنبال توافقی است که بتواند آن را نقض کند ولی حزب الله تضمین واقعی آتش بس را می خواهد .
وی اظهار داشت : حزب الله نمی تواند از حق خود بگذرد و هم اکنون نیز از سرزمین های اشغال شده خود دفاع می کند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت "حزب الله چیزی جدا از مردم لبنان نیست و انها از تمامیت ارضی این کشور دفاع می کنند.
علی اکبر ولایتی اضافه کرد : ادامه مقاومت به خاطراشغال است و صهیونیستها باید براساس قطعنامه 425 شورای امنیت سازمان ملل به اشغال اراضی دیگران پایان دهند.
وی تصریح کرد" متاسفانه هیچ ضمانت بین المللی برای جلوگیری از تجاوزها و قانون شکنی های رژیم صهیونیستی وجود ندارد." وزیر امور خارجه در مورد اتهامات آمریکا به جمهوری اسلامی ایران گفت : سران کاخ سفید تنها ادعاهای گذشته و بی اساس خود را در مورد جمهوری اسلامی ایران تکرار می کنند و انها هیچ چیز جدیدی ندارند.