۲۹ اسفند ۱۳۷۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5790667
T T
۰ نفر
خلاصه پیام رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت اغاز سال 1377 # تهران - ایرنا 29 اسفند 1376 برابر با 20 مارس 1998 حضرت آیه الله سید "علی خامنه ای" رهبـر انقـلاب اسلامی در پیام سال نو فرا رسیدن بهار طبیعت و بهـار جسـم و جـان را به همـه ایرانیان و ملت هایی که نوروز را گرامی می دارند تبریک گفتند و ابراز امیدواری کردند که ملت ایران با عبودیت در برابر پروردگار ، حفظ هوشیاری در برابر دشمنان ، پایداری بر ارزش ها و تدبر درست بخصوص با رعایت اصل قـناعـت سرفرازانه ، مسیر عـزت و پیشرفت روزافزون را بپیمایند.
مقام رهبری اراده انسان را در ایجاد تحولات فـردی و اجتماعی تعیین کننده و عبودیت در برابر آفریننده هسـتی را ضـامن سعادت او دانستند و فرمودند : ملت ایران در این راه حرکت بزرگی را آغاز کرده است و من امیدوارم که مردم ما با گـذشت زمـان در خصـال ممتاز بشـری و تحـولات درونی پیشتر بروند و با دوستان با صـفا و محبـت و مروت ، با بیگانگان با هوشیـاری و بیـداری و با دشمنان با سرسختی هرچه بیشتر مواجه شوند ، تا انشاالله کشتی نجـات خود را به ساحل های امن و امان الهی برسانند.
رهبر انقلاب اسلامی شرکت عظیـم مـردم را در انتخابات ریاست جمهوری یکی از حوادث بزرک سال گذشته و موجب سربلندی جمهوری اسلامی ایران در جهان خواندند و افزودند: برخلاف داعیه دشمنان ، بحمدالله انتخابات با حضـور سـی میلیونی مـردم و گزینش رییس جمهـور محترم و مـوجه که یکی از فرزندان انقــلاب و از خاندان پیامبر و شخصیتی روحانی است ، سند محکمی بود که نظام جمهوری اسلامی در میان مردم دارای محبوبیت متزاید است.
حضرت آیت الله "خامنه ای" همچنین برخـی موفقیت های جمهـوری اســلامی را در مناسبات خارجی و ناکامی دشمنان را در هماوردی با نظـام اسـلامی در سـال 76 یادآور شدند و اظهار داشتند: ایمان عمیق اسلامی ، ادامـه راه امام بزرگوار (رض ) ، ایستادگی و کمک هوشیارانه مردم به دولت ، توانست اقتـدار ، عظـمت و عزت جمهوری اسلامی ایران را در همه میدان ها نشان دهد و به دشمن بفهماند که این نظام را نمی توان نادیده گرفت.
مقام رهبری با اشاره به واقعیت غیر قابل انکار بدخواهی و تلاش دشمنان در خارج و داخل کشور ، جهت جلوگیری از به ثمر رسیدن برنامه های نظام اسلامی ، هر گونه ساده اندیشی در این زمینه را مردود دانسته و تصریح کردند: برخورد هوشیارانه ، مدبرانه ، حکیمانه و پایداری سرسختانه در این رویارویی موجـب پیروزی است .
رهبر انقلاب اسلامی تلاش و آمادگی مسوولان بخش های مختلف نظام را برای تامین نیازهای مـردم و اداره کشـور در شرایـط مختلف اقتصـادی خاطر نشان کردند و دلسوزی ، پشتیبانی و همکاری مردم را با مسوولان امری لازم و واجب دانستند.
حضرت آیت الله خامنه ای رعایت صرفه جویی و قنـاعت با عـزت و خردمنـدانه را توصیه مهم سال 1377 خواندند و تاکید کردند: من از ملت عزیز می خواهم که از اسراف و زیاده روی جدا پرهیز کنند .ما حق نداریم به عنوان یک ملت ، مصالح بزرک ملی و دورنگر بلکه مصالح مهم و کنونی خود را به خاطر خواسته های شخصی خود که ما را به اسراف و بی بند و باری در مصرف می کشاند ندیده بگیریم.
مقام رهبری در پیام سال نو علو درجات روح مطهـر امـام خمینی رهبـر کبیر انقلاب اسلامی و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و شادی ارواح طیـبه شهیـدان گرانقدر اسلام را مسئلت کردند.