نخستین دور گفت و گوهای دبیر کل سازمان ملل متحد در بیروت پایان یافت # بیروت - ایرنا 29 اسفند 1376 برابر با 20 مارس 1998 "کوفی انان" دبیرکل سازمان ملل روز جمعه پس از گفت وگو با "فارس بویز" وزیرامور خارجه لبنان در یک همایش مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی شرکت کرد.
"انان" مذاکرات خود با "بویز" را مثبت خواند و گفت:به اینجا آمده ام تا کشورهای منطقه را به پیشبرد گفت و گوهای صلح تشویق کنم.
وی وجود هر نوع طرح جدیدی را برای حل و فصل بحران جنوب لبنان رد کرد و گفت: در صورتی که طرحی در کار باشد پشت درهای بسته بررسی می شود.
دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر لزوم اجرای قطعنامه 425 شورای امنیت در جنوب لبنان ابراز امیدواری کرد که اسراییل به تشنـج آفرینی در جنوب لبنان دست نزند.
انان از آمریکا به عنوان تنها میانجی گفت و گوی خـاورمیانه نام بـرد و گفت: امیدوارم که تلاش های آمریکا به نتایج مثبت برسد.
دراین همایش خبری همچنین فارس بویز سفر کوفی انان به منطقه و لبنان را مهم خواند و از موفقیت وی در مهار بحران عراق ستایش کرد.
وی تاکید کرد: گفت وگوی سیاسی تنها راه حل بحران منطقه است.
انان قرار است به طور جداگانه با "نبیه بری" رییس مجلس و "رفیق حریری" نخست وزیر لبنان نیز دیدار و گفت وگو کند.
بازدید انان از لبنـان در چـارچـوب سفـر منطقه ای وی صورت می گیرد که از امان و قاهره آغاز شده و قرار است پس از بیروت به دمشق و تل اویو برود.
وی برای یک دیدار رسمی دو روزه از لبنان ظهر روز جمعه وارد بیروت شد.