۲۹ اسفند ۱۳۷۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5790639
T T
۰ نفر
اکثریت مردم آمریکا موافق اعدام قاچاقچیان موادمخدر هستند # نیویورک - ایرنا 29 اسفند 1376 برابر با 20 مارس 1998 نتایج یک نظرسنجی در آمریکا ، نشان می دهد که اکثر افــراد رای دهنده آمریکایی موافق مجازات اعدام درباره قاچاقچیان اصلی موادمخدر هستند.
بر اساس نموداری که توسط گروه نظرسنجی انجمن پژوهش خانـواده تهیه شده است و در روزنامه روز پنجشنبه "یو.اس.ای.تودی" چاپ شد ، در حـدود 41 درصد از پرسش شوندگان مخالف اجرای حکم مجازات مرک برای قاچاقچیان بزرک هستند ، ولی در مقابل، 54 درصد از آنان با حکم اعدام موافق هستند، دراین نظرسنجی- ها همچنین پنج درصد بدون تصمیم بودند.
آمـریکا دارای چهار میلیون معتاد است ، و به دلیل افزایش معتادان این کشور ، هر ساله بودجه مبارزه با قاچاق موادمخدر را افزایش می دهد.
افـزایش شمار معتادان در جامعه آمریکا به صورت یک بیماری مسری درآمده است و سازمان های پلیس مـــرکزی با صرف سالانه 17 میلیارد دلار نتوانسته اند مانع گسترش روند فزاینده اعتیاد به مواد مخدر شوند.
کنگره آمریکا، با فشار به "بیل کلینتون" رییس جمهوری این کشور خواسته است تا بخشی از مازاد بودجه را صرف مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر و درمان معتادان کند.