۲۹ اسفند ۱۳۷۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5790637
T T
۰ نفر
آمار جرم و جنایت در مدارس آمریکا # نیویورک - ایرنا 29 اسفند 1376 برابر با 20 مارس 1998 نتایج یک بررسی دولتی در آمریکا حاکیست که در اغلب مـدارس این کشور ، جـرایم و جنایات گوناگونی روی داده است و در این میان ده درصد از مــدارس جنایاتی چون قتل ، تجاوز و برخورد مسلحانه را گزارش داده اند.
روزنامه " یو.اس.ای.تودی " روز پنجشنبه نوشت که این بــررسی ، نخستین برآورد سراسری میزان جرم و جنایت و رفتار خشونت آمیز در مدارس آمریکا است که در میان مدیران و مسوولان یک هزار و 200 مــدرسه دولتی در 50 ایالت این کشور در سال تحصیلی 97 - 1996 صورت گرفته است .
براساس این بررسی، 57 درصد مدارس جرایمی شامل 188 هزار مورد برخورد و نزاع بدون اسلحه ، 116 هزار فقره دزدی و سرقت، و 98 هزارمورد حادثه تخریب اموال اثاثیه و اوباشی را گزارش کرده اند.
همچنین ده درصد از مدارس ، جنایت هایی سنگین تر شامل 4100 مورد تجاوز جنسی و حمله، هفت هزار و 100 فقره سرقت های سنگین تر، و 11هزار مورد نزاع و برخورد مسلحانه (اسلحه سرد و گرم ) را گزارش داده اند که این نوع جرایم در بیست درصد از مدارس متوسطه و نهایی آمریکا به وقوع پیوسته است .
مقام های آموزشی آمریکا گفتند: مقایسه این آمار به دلیل عدم وجود آمار و ارقام قبلی از جرائم و جنایات در مدارس، مشکل است ، ولی آمار بدست آمده در مقابل 54 میلیون دانش آموز ، ارقام چشمگیری نیستند، مثلا درباره تجاوز از هر 1000 نفر ، یک نفر به این جرم مرتکب شده است .
به تشخیص برخی از کارشناسان، آمار و ارقام نشان می دهند که محیط مدارس از محیط خارج و محلات امن تراست .
"بیل کلینتون" رییس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه، قراراست ضمن گفت و گو در مورد این بررسی ، طرح بودجه جدیدی را به میزان 17 میلیون و 500 هــزار دلار درباره برنامه حفاظت و ایمنی مدارس اعلام نماید.