۱۲ بهمن ۱۳۷۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5784545
T T
۰ نفر
رییس جمهوری ایران :حیثیت مدیران بایدحفظ شود # تهران - ایرنا 12 بهمن 1376 برابر با یک فوریه 1998 سید"محمد خاتمی" رییس جمهوری ایران روزیکشنبه گفت : هنـــگام بازرسی و رسیدگی به کار مدیران باید حیثیت آنها حفظ شود و ما باید به میــزانی که برای حقوق مردم ارزش قائلیم و دغدغه خاطر داریم ، باید برای حیثیت مدیران هم ارزش قائل باشیم .
خاتمی که در مراسم معارفه رییس جدید بازرسی ویژه رییس جمهوری سخـــن می گفت،افزود:اگر مدیری ، این حد و حق را رعایت نکرد باید با او بــــدون ملاحظه و طبق موازین و بر اساس عدالت برخورد شود .
اما از سوی دیگر ، اگر یک مدیر احساس کند که همواره در مقابل او ممکن است مچ گیری و بهانه تراشی کنند یا بخاطر اختلاف دیدگاه و ارزیابی در باره مسائل همواره در معرض چون و چرا باشد، نمی تواند خوب کار کند.
رییس جمهوری با اشاره به وجود انواع بازرسی در ایران گفت : اختیارات مدیران متناسب با این همه نظارت نیست ، مدیران اختیارات کافی نــدارند و البته این ناشی از دغدغه خاطری است که مسوولان نظام نسبت به حقـــوق مردم دارند.
وی افزود : یــــک تضمین جدی برای حفظ آبرو و حیثیت مدیران باید وجود داشته باشد و نباید قبـــــل از اثبات جرم ، آبروی افراد ، ولو آنهائی که بعدا معلوم شود مجرم بوده اند ریخته شود.
دراین مراسم سید" علی خاتمی" به عنــــــــوان رییس بازرسی ویژه رییس جمهوری جانشین "محسن هاشمی" شد.