۶ بهمن ۱۳۷۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5783950
۰ نفر
طرح های جدید بورس تهران برای تقویت بازار سرمایه کشور # تهران - ایرنا: شش بهمن 1376 برابر با 26 ژانویه 1998 با تایید شورای بورس و به منظور تقویت بازار سرمایه کشور ، از این پس ، علاوه بر شرکت های صنعتی و معدنی ، شرکت های گوناگون اقتصادی ، می توانند وارد بازار بورس تهران شوند.
"احمد میرمطهری" دبیرکل بورس اوراق بهادار تهران ، بعدازظهر روز دوشنبه، در گفت و گو با خبرنگاران ، افزود : شرکت هایی که در زمینه های ساختمانی ، هتلداری ، حمل و نقل ، مالی اعتباری ، چاپ و انتشارات ، انبارهای عمومی و سردخانه و فروشگاه های زنجیره ای فعالیت می کنند، می توانند وارد بازار بورس تهران شوند.
وی افزود : هدف از انجام این کار ، متنوع تر کردن بازار سرمایه ، جذب نقدینگی جامعه و هدایت آن به سمت فعالیت های مولد اقتصادی است .
دبیرکل بورس اوراق بهادار تهران، اظهارداشت : به منظور متحول کردن ساختار اقتصادی کشور ، " بورس کالا " در کشور ایجاد خواهد شد. در این زمینه ، مطالعات زیادی انجام شده و درنظر است برای بخش های مختلف اقتصادی کشور ، بورس کالا ایجاد شود.
میرمطهری گفت : بر اساس مطالعات انجام شده، قرار است، در بخش کشاورزی بورس پنبه ، بورس زعفران ، بورس چای و برنج و در بخش فلزات اساسی ، بورس آهن ایجاد شود.
وی درباره شروع به کار بورس های ذکر شده ، افزود : پیش بینی می شود ، بورس پنبه در نیمه اول سال آینده در گرگان راه اندازی شود.
به گفته وی با راه اندازی بورس های مذکور ، منابع مالی برای این کالا ها ایجاد خواهد شد.