واشنگتن تایمز:فقط ایران از قربانیان الجزایری دفاع می کند # تهران - ایرنا: 25 دی 1376 برابر با 15 ژانویه 1998 یک نشریه آمریکایی روز چهارشنبه نوشت در بحران تاسف اوری که ملت الجزایر را به ورطه نابودی کشیده، تنها جمهوری اسلامی ایران به کمک قربانیــان این کشور شتافته است.
روزنامه" واشنگتن تایمز" با اشاره به ادامه قتل و عــــــام فزاینده غیرنظامیان در الجزایر در طول ماه مبارک رمضان نوشت : درحالی که خاورمیانه را موجی از وحشت و تنفر فرا گرفته، کشورهای خارجی برای کمک به توقف این روند هیچ گونه تلاشی انجام نمی دهند.
این روزنامه نوشت از میان تمام دولت های منطقه، تنها تهـران است که بیشترین تمایل را برای حل بحران این کشور از خود نشان داده است .
به استناد این گزارش، مطبوعات ایران پیشنهاد کرده اند که ایـــران با استفاده از موقعیت خود به عنوان رئیس سازمان کنفرانس اسلامی، برای پایان دادن به این حمام خون، پیشقدم گردد.
این روزنامه نوشت "کمال خرازی" وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته ضمن تماس با همتایان یونانی و ایتالیایی خود، پیامی به" کوفی انان" دبیر کل سازمان ملل متحـد ارسال کرد و از وی خواست تا هرچه زودتر اقدامی در این باره صورت گیرد.
واشنگتن تایمــز نوشت که این حرکت موجب خشم دولتمردان الجزایر گردید و آنها آخر هفته پیش سفیر ایتالیا را برای ادای توضیحات فراخواندند.