روزنامه های لبنان از تحریم همایش دوحه از سوی مصر و عربستان استقبال کردند # بیروت - ایرنا 21 آبان 1376 برابر با 12 نوامبر 1997 اعلام موضع نهایی کشورهای عربستان و مصر در مخالفت با اجلاس دوحه با استقبال روزنامه های روز چهارشنبه بیروت روبرو شد.
روزنامه "السفیر" اجلاس دوحه را که قرار است هفته اینده برگزار شود از پیش شکست خورده دانست .
به نوشته این روزنامه: تحریم اجلاس دوحه از سوی مصر و عربستان برای امریکا یک رسوایی بوجود اورده و از دست کاخ سفید که دلال این اجلاس است کاری ساخته نیست .
السفیر سرمقاله امروز خود را نیز به شکست اجلاس دوحه اختصاص داده و دولت قطر را به لغو این اجلاس دعوت کرده است .
این روزنامه مخالفت اکثریت کشورهای عربی با رفتن به دوحه را شکست سیاست های امریکا در منطقه توصیف کرد .
روزنامه "النهار" نیز با چاپ گزارشی امتناع مصر از شرکت در اجلاس دوحه را مانند "کوبیدن میخ در تابوت اجلاس مرده دوحه" توصیف کرده است .
این روزنامه نوشت :خودداری کشورهای مصر و عربستان از شرکت دراجلاس دوحه امریکا را خشمگین کرده است .
النهار با چاپ سرمقاله ای " مخالفت مصر و عربستان را با شرکت در اجلاس دوحه ، نشانه تیرگی روابط این کشورها با امریکا دانست .
"الکفاح العربی" نیز سرمقاله خود را به انگیزه پافشاری امریکا برای برگزاری اجلاس دوحه اختصاص داده و نوشت : هنگامی که امریکا در سیاست خارجی شکست می خورد به اقتصاد متوسل می شود .
روزنامه "نداء الوطن" نیز با عنوان " دوحه اخرین ایستگاه متلاشی شده " نوشت: دوحه نشانه بن بست سیاسی امریکا در منطقه است .
این روزنامه افزود: تاکنون فقط کشورهای اردن ، کویت و یمن امادگی خود را برای شرکت در اجلاس دوحه اعلام کرده اند و امریکا نباید انتظار موفقیت ان را داشته باشد .
به نوشته نداء الوطن ، امریکا برای جلوگیری از رسوایی بیشتر چاره ای ندارد جز اینکه از قطر بخواهد این اجلاس را لغو یا تعویق بیندازد .
این روزنامه ، اتفاق نظر کشورهای عربی در مخالفت با اجلاس دوحه را سرپیچی از اراده امریکا ذکر کرده و ان را یک اقدام بی سابقه و تحسین برانگیز دانسته است .
م ح