مراسم گشایش رقابت های والیبال نوجوانان جهان در تهران برگزار شد # تهران - ایرنا 23 مرداد 1376 برابر با 14 اوت 1997 مراسم گشایش پنجمین دوره مسابقه های والیبال قهرمانی نوجوانان جهان بعدازظهر روز پنجشنبه در سالن 12 هزار نفری "مجموعه ورزشی ازادی" تهران برگزار شد.
دراین مراسم "محمدرضایزدانی خرم" رییس فدراسیون والیبال ایران طی سخنانی گفت : برای پیشرفت در ورزش ، سرمایه گذاری بر روی نسل نوجوان و جوان آن جامعه لازم است و براین اساس رقابت های والیبال فهرمانی نوجوانان جهان که برای اولین بار در ایران اسلامی برگزار می شود ، می تواند در پرورش و تربیت فرهنک و روحیات اخلاقی ، اجتماعی نوجوانان و در تبیین و گسترش محبوبیت این رشته ورزشی ارزشمند موثر باشد.
"یزدانی خرم" افزود:نه تنها برگزاری این گونه مسابقه ها در رشد والیبال در ایران موثر است بلکه در منطقه آسیا به ویژه در منطقه غرب این قاره پهناور اثرات مطلوبی دارد.
پس از آن "مصطفی هاشمی طبا" معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی ایران در سخنانی گفت : رشته والیبال یکی از عمومی ترین رشته های ورزشی است که در ایران برگزار می شود و حضور منظم تیم های شرکت کننده در این مسابقه ها ، نشانه اهمیت این رشته ورزشی در جهان است .
در این دوره از مسابقه ها 16 تیم از سراسر جهان شرکت دارند و این بازیها از روز 23 تا 30 مرداد ماه (14 تا 21 اوت ) به طول خواهد انجامید.
*م.ح* *م.ف *