۲ مرداد ۱۳۷۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5760545
۰ نفر
امریکا دولت "هون سن" را در کامبوج به رسمیت نمی شناسد # کوالالامپور - ایرنا دوم مرداد 1376 برابر با 24 جولای 1997 "استیفن سولارز" فرستاده ویژه " بیل کلینتون " رییس جمهوری امریکا در امر کامبوج اعلام کرد :امریکا دولت "هون سن" نخست وزیر دوم کامبوج را به رسمیت نمی شناسد.
"سولارز" که در پایتخت مالزی به سر می برد ، ظهر روز پنجشنبه در دیدار با "عبدالله احمد بداوی" وزیر امور خارجه مالزی ، بار دیگر خواستار تلاش اتحادیه ملل جنوب شرق اسیا "ا.سه.ان " برای میانجیگری میان طرف های درگیر در کامبوج شد 0 فرستاده ویژه کلینتون در امر کامبوج برای گفت وگو با مقام های اتحادیه ملل جنوب شرق اسیا روز چهارشنبه وارد کوالالامپور پایتخت مالزی شد.
مالزی ، اندونزی ، سنگاپور ، برونیی دارالسلام ، تایلند ، فیلیپین و ویتنام اعضای قدیمی و میانمار و لایوس اعضای جدید "ا.سه.ان " هستند.
پیش از این قرار بود کامبوج دیگر عضو ناظر " ا.سه.ان " نیز این هفته همراه با لایوس و میانمار به عضویت کامل این گروه درآید ، اما شبه کودتای دو هفته پیش "هون سن" نخست وزیر دوم دولت ائتلافی کامبوج علیه " نورودوم رانارید " نخست وزیر اول این دولت و بروز درگیری های مسلحانه در پنوم پن اعضای " ا.سه.ان " را بر ان داشت که پذیرش کامبوج را به مدت نامعلومی به تعویق اندازند.
* ا.ش * * م.ف *