۱۴ خرداد ۱۳۷۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5754930
۰ نفر
آسیای مرکزی درسوک امام و مقتدای امت اسلام نشست # آلماتی - ایرنا چهاردهم خرداد ماه 1376 برابر با چهارم ژوئن 1997 دوستداران و ارادتمندان بی شمار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره ) در اسیای مرکزی روز چهارشنبه با برپایی ایین های سوگواری در هشتمین سال عروج ملکوتی ان حضرت، یاد و خاطره امام و مقتدای خویش را گرامی داشتند .
ایرانی های مقیم آلماتی و دیگر ارادتمندان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی از میان اقوام و ملل مقیم این کشور روز چهارشنبه در مراسم ویژه ای در آلماتی به سوگواری پرداختند و این مصیبت را به ساحت مقدس امام عصر (عج ) و نایب ان حضرت، رهبر انقلاب اسلامی حضرت ایت الله "خامنه ای" تسلیت گفتند.
دانشجویان ایرانی دانشگاه های الماتی نیز روز چهارشنبه به همراه دیگر دانشجویان دوستدار امام راحل از دیگر ملل ، با برپایی مجلس عزاداری در دانشگاه خود یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره ) را گرامی داشتند .
به این مناسبت آیین های عزاداری متعددی نیز از سوی نهادهای ایرانی و گروه های مردمی دوستدار انقلاب اسلامی ایران در شهرهای "بیشکک" پایتخت قرقیزستان و "تاشکند" پایتخت ازبکستان برگزار شد .
* ج - ح * ( الف - ع )