"خاتمی":ملت ایران در این مرحله به ارزش های اسلامی و ازادی های مدنی نیاز دارد # تهران ایرنا چهارم خرداد 76 برابر با 25 می 1997 حجت الاسلام والمسلمین "سید محمد خاتمی" رییس جمهوری منتخب ملت ایران روز یکشنبه در اطلاعیه ای تاکید کرد: ما در این مرحله بیش از گذشته نیاز به اهتمام به تقویت مبانی و ارزش های اسلامی و اخلاق محمدی ، حفظ حرمت و حقوق و ازادی های مدنی همه شهروندان و تامین عدالت اجتماعی همگام با سازندگی و توسعه همه جانبه و پایدار داریم.
"خاتمی " حضور بی همانند ملت شریف و هوشیار ایران در عرصه هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تجلی گاه لطف خداوند و همت و حمیت دینی و ملی بزرگواری به اسلام و انقلاب و کشور دانست .
وی گفت :اینک انتخابات به پایان رسیده است و همچنانکه رهبر انقلاب در پیام جامع و روشنگرشان فرموده اند ایران اسلامی از ازمایشی دیگر موفق و سرافزار بیرون امده و دوران تازه ای در تاریخ درخشان جمهوری اسلامی اغاز شده است ، من باسپاس فراوان از این پیام مهم که چراغ راه تازه ماست از خداوند بزرک استحقاق پاسخگویی به لطف مردم و عمل به رهنمودهای ایشان را طلب می کنم و وظیفه همه دلسوزان و علاقه مندان به نظام اسلامی را این می دانم که همگی به فردای بهتر برای ایرانی ازاد، اباد و مستقل و جامعه ای مطمئن در چارچوب قانون و به دور از خودسری و قانون شکنی و سرشار از معنویت و متکی برعدالت بیندیشیم.
"خاتمی"در این پیام می افزاید: انقلاب به همه مسلمانان و عزت طلبان و استقلال جویان تعلق دارد و ایران متعلق به همه ایرانیانی است که به این نظام و کشور دلبسته اند و سربلندی ان را می خواهند، ما برای اعتلای انقلاب اسلامی و سرافرازی ایران به همه نیروها، به همه اندیشه ها و سلیقه ها و مهارت ها نیازمندیم.
وی گفت : در همین جا حضور جوانان و نوجوانان عزیز و پرشور را در عرصه انتخابات گرامی می داریم ، نسلی که فردای بهتر در دست های ظریف اماتوانای اوست.
" خاتمی " گفت : فردای بهتر ما از راهی می گذرد که توسط پشتیبان بزرگوار و تلاشگران عرصه خدمت به انقلاب و نظام بخصوص چهره درخشان انقلاب و جمهوری اسلامی حجت الاسلام و المسلمین "هاشمی رفسنجانی" رییس جمهوری ایران گشوده و هموار شده است.