۲۹ اسفند ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5747039
T T
۰ نفر
ناتو برای رسیدگی به بحران کوزوو، جلسه اضطراری تشکیل می دهد # بن ، ایرنا : 29 اسفند 1377 برابر با 20 مارس 1999 سازمان پیمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) ، اعضــاء خود را برای تصمیم گیری در ارتباط با بحران کوزوو، به یک اجلاس اضطراری در " بروکسل " دعــوت کرد.
با توجه به مخالفت بلگراد ازامضای قرارداد صلح بانمایندگان مردم کوزوو ، تشدید عملیات نظامی و تقویت شدید نیروهای ارتش یوگسلاوی در این ایالـت ، کشورهای عضو ناتو درنظر دارند، روز یکشنبه در این اجلاس ، در ارتبــاط با چگونگی مقابله با تهدیدات صربهای یوگسلاوی تصمیم بگیرند.
وزیران امور خارجه و دفاع کشورهای اروپائی عضو پیمان آتلانتیک شمـالی ، در دو روز اخیر در خصوص وضعیت بحرانی در کوزوو و به منظـور هماهنگیهای لازم در مورد حملات هوائی ناتو به اهداف نظامی صربها در این ایالت ، با یکـدیگر تبادل نظر کردند.
کشورهای عضو ناتو تهدید کرده اند که اگر رژیم بلگراد حاضر به انعقــاد قرارداد صلحی که خودمختاری و حقوق اولیه مردم کوزوو را تضمین کند، نشود و با استقرار نیروهای نظــامی ناتو در این ایالت برای نظارت بر این قرارداد مخالفت کند، اقدام به حمله هوایی علیه مواضع نظامی صربها در ایالت کوزوو خواهند کرد.
*م.ف *