یک منبع اسپانیا: بیش از 400 فروندهواپیمای ناتوآماده حمله به صرب ها هستند # مادرید ، ایرنا : 29 اسفند 1377 برابر با 20 مارس 1999 یک منبع خبری اسپانیا روزشنبه اعلام کرد: بدنبال شکست مذاکرات صلح میان طرفین درگیر در منطقه کوزوو ، سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) با بیـش از 400 فروند هواپیما ، آماده حمله نظامی علیه مواضع صرب ها در این منطقـه است.
روزنامه " ال موندو " اسپانیا در گزارشی می نویسد: ناتو در نظر دارد که با استفاده از ناوهای جنگی و هواپیماهای جنگنده شکاری ، مواضع مشخص صرب ها در منطقه کوزوو را هدف قرار دهد .
این منبع در عین حال نوشت: بدلیل سفر رسمی هفته آینده "یوگنی پریماکف" نخست وزیر روسیه به آمریکا ، حمله ناتو به مواضع صرب ها در کوزوو ، به سرعت انجام نخواهد شد.
روزنامه " آ.ب.ث " اسپانیا نیز با اشاره به خروج ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا از بلگراد ، دولت صربستان و " اسلوبودان میلوشوویچ " ریــیس جمهوری این کشور را مسبب شکست مذاکرات صلح در پاریس معرفی کرد.
از سوی دیگر منابع دیپلماتیک در مادرید گفتند:بدنبال خروج اتباع برخی از کشورهای اروپائی از بلگراد ،اسپانیا نیز احتمالا در روزهای آینده اتباع خود را از یوگسلاوی خارج خواهد کرد ولی تاریخ مشخصی برای اجرای این برنامه اعلام نشده است .
*م.ف *