۲۹ اسفند ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5746993
T T
۰ نفر
عرفات به مخالفان با تشکیل دولت مستقل فلسطین هشدار داد # نیویورک ، ایرنا : 29 اسفند 1377 برابر با 20 مارس 1999 "یاسر عرفات" رییس دولت خودمختار فلسطین، اعلام کرد: فلسطینی ها با هر گروهی که از اعلام دولت مستقل فلسطین در پایتخت بیت المقدس جلوگیری کنند ، خواهد جنگید.
شبکه خبری بلومبرک، با اعلام این مطلب ، افزود: عـــرفات ، که در میان طرفدارانش صحبت می کرد، به جنک 1968 با اسراییل، به عنوان یک واقعه برجسته اشاره کرد.
نخستین جـنک اساسی نیروهای فلسطین با اسراییل ، در کرامه صورت گرفت ، کرامه ، یک پایگاه پیشرفته برای چریک های گـروه آزادیبخش فلسطینی در اردن است.
در آن عملیات، جنگجویان فلسطینی و سربازان اردنی ، تهاجم اسراییلی ها را دفع کردند.
عرفات اعلام کرده بود ، در صورتی که گفت و گوهای تعیین وضعـــیت نهایی فلسطین تا پایان دوره پنج ساله انتقالی ، یعنی چهارم ماه مـه 1999، پایان نیابد ، به طور یکجانبه کشور مستقل فلسطین را تشکیل می دهد.
مقام های فلسطینی اظهار داشتند: در صورتیکه آمریکا و اروپا، در آینده فلسطین را به عنوان یک دولت مستقل بشناسند، عرفات اعلام دولت مستقل را بــه تاخیر خواهد انداخت.
"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسراییل ، با اعلام دولت مستقل فلسطین ، مخالفت کرده است، وی قول داد در صورتی که عرفات اعلام استقلال کند ، قوانین اسراییل را در مناطق اشغالی کرانه های غربی اجرا خواهد کرد.
یک مقام فلسطینی، اظهار داشته است که عرفات در صورت اجـرای قوانین در کرانه های غربی، بعد از اعلام استقلال با اسراییل وارد جنک خواهد شد.
"ه - ج"