۲۶ اسفند ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5746749
۰ نفر
پیش بینی وضع هوای ایران # تهران ، ایرنا: 26 اسفند 1377 برابر با 17 مارس 1999 سازمان هواشناسی کشور در گزارش بعداز ظهر چهارشنبه خود اعلام کرد: نقشه های هواشناختی موید حاکم شدن سیستم کم فشار نسبی در اکثر نقاط ایران بجز نواحی شمال غرب و شمال شرق کشور می باشد.
در این گزارش آمده است: نقشه های پیش یابی عددی نمایانگر نفوذ زبانه کم ارتفاع ضعیف از سمت شمال غرب و غرب بر روی ایران در 24 ساعت آینده می باشد.
بنا بر این گزارش این سیستم حرکت سریعی بطرف شرق دارد و پس از آن تا روز جمعه در نیمه غربی و مرکزی هوای نسبتا پایداری حاکم خواهد شد که موجب افزایش پتانسیل آلودگی در شهرهای صنعتی از جمله تهران خواهد شد.
همچنین با تقویت سیستم پرفشار بر روی سواحل شمال کشور و حرکت سریع آن بطرف شرق در سواحل دریای خزر بارندگی متناوب، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف وجود خواهد داشت.
سازمان هواشناسی ایران هوای سایر نقاط کشور در 48 ساعت آینده از ساعت 10 صبح روز پنجشنبه را بدین شرح اعلام کرد.
- هوای سواحل دریای خزر و استان اردبیل نیمه ابری تا ابری در برخی نقاط همراه با بارندگی و یا مه رقیق، بتدریج با کاهش ابر.
- هوای استان سمنان،شمال و مرکز خراسان نمیه ابری تا ابری همراه با رگبار برف و باران، وزش باد در برخی نقاط و همراه با مه رقیق که بتدریج با کاهش ابر همراه خواهد بود.
- هوای استان های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان، هرمزگان و جزایر تنب بزرک و کوچک و ابوموسی صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط نیمه ابری همراه با وزش باد در یزد، کرمان و هرمزگان با احتمال رگبار پراکنده در بقیه نقاط با احتمال گرد و خاک.
- هوای استان های قم، قزوین، لرستان و تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش ملایم باد و غبار یا مه رقیق صبحگاهی.
- هوای سایر نقاط کشور صاف تا قسمتی ابری در بعداز ظهر با وزش باد و غبار یا مه رقیق محلی صبحگاهی.
بنا بر این گزارش حداکثر دمای هوای تهران در روز پنجشنبه به 13 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.