۱۲ اسفند ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5744943
۰ نفر
بارندگی،در دو استان ایران خساراتی برجای گذاشت # تهران ، ایرنا: 12 اسفند 1377 برابر با سوم مارس 1999 مدیر کل ستاد حوادث ناگهانی خوزستان گفت: بارندگی های سه روز گذشته در این استان و استان های همجوار که طغیان رودخانه زهره را درپی داشت ، موجب وارد آمدن خساراتی به تاسیسات زیربنایی و محصولات کشاورزی منطقه شده است.
"شاپور رستمی" روز چهارشنبه افزود: این سیلاب سبب شد تا در بخش زیدون بهبهان علاوه بر وارد شدن خسارت به محصولات و تاسیسات کشاورزی ، به تاسیسات آبرسانی ده روستا نی آسیب وارد آید.
وی گفت: این خسارت موجب قطعی آب آشامیدنی این روستاها شده است.
وی افزود: همچنین بر اثر طغیان آب رودخانه زهره در هندیجان، راه ماهشهر به هندیجان قطع شده است.
رستمی اضافه کرد: شدت بارندگی و نفوذ آب به اماکن مسکونی و تجاری در اندیمشک و دزفول نیز خساراتی را ببارآورد ، که در دزفول 82 واحد تجاری و 723 واحد مسکونی دچار خسارت شد.
وی میزان بارندگی در منطقه دزفول و اندیمشک را طی 5/3 ساعت 95 میلیمتر و در بهبهان را 70 میلیمتر اعلام کرد.
همچنین بارش شدید باران و طوفان طی دیروز و امروز به اماکن مسکونی ، زمین های کشاورزی و باغهای تعدادی از شهرستانهای استان فارس نیز خسارت وارد کرده است.
مدیر کشاورزی شهرستان ارسنجان فارس گفت : 700 هکتار از زمین های گندم و جو در این شهرستان بر اثر سیلاب از بین رفت.
حسین ابراهیمی افزود : میزان خسارت وارده به زمین های کشاورزی و باغ ها در دست بررسی است.
رییس سازمان هلال احمر استان فارس به ایرنا گفت : گروه های امدادی هلال احمر طی دیروز و امروز با امکانات اولیه ، مواد غذایی ، پتو و پوشاک به منطقه عزیمت کرده اند.
عنایت الله هاشمی افزود : یک فروند چرخبال برای بررسی وضعیت روستاهای آسیب دیده به منطقه اعزام شد.
وی افزود : بر اثر بارندگی شدید جاده فیروزآباد به شیراز درمنطقه تنگاب به مدت چند ساعت قطع شد و چند نقطه از جاده مرودشت به ارسنجان دچار آبگرفتگی شده است.
رییس ستاد حوادث غیر مترقبه فارس نیز گفت : در پی بارش باران های شدید در فارس ، بعضی از روستاهای خرامه ، استهبان ، نی ریز، اقلید ، بیضا ، نورآباد ممسنی ، جهرم ، فیروزآباد و آباده طشک در محاصره سیلاب قرار گرفتند.