۱۲ اسفند ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5744934
۰ نفر
خاتمی : هدف انقلاب اسلامی ،نجات محرومان است # تهران ،ایرنا: 12 اسفند 1377 برابر با سوم مارس 1999 محمدخاتمی رییس جمهور ایران روزچهارشنبه دردیدارمسوولان کمیته امدادامام خمینی (ره ) باوی ضمن تاکید برضرورت محو فقرازایران اسلامی وتوجه هرچه بیشتر به محرومان جامعه ،هدف انقلاب اسلامی را "نجات محرومان "دانست .
رییس جمهوری دراین دیدارکه به مناسبت هفته نیکوکاری صورت گرفت گفت:وظیفه دولت اسلامی این است که هیچ بینوایی درجامعه وجودنداشته باشد.خداوند انسان را آفریده است وحق زندگی ،آبرو و حیات داده است و ما وظیفه داریم این حق را به او بدهیم ومنتی هم نگذاریم .
وی هدف انقلاب اسلامی ایران را - که یک حرکت الهی درتداوم راه پیامبران وبخصوص اشرف پیامبران حضرت محمد(ص )بود- نجات محرومان یارفع محرومیت در جامعه دانست .
رییس جمهوری اظهارداشت :به همین دلیل است که امام خمینی (ره )از روزی که این انقلاب راآغاز کردند همیشه برای نجات و رهایی مردم ومبارزه با عوامل محرومیت مردم تلاش و براین اساس فرمان تاسیس کمیته امداد را درآغاز پیروزی انقلاب ،صادر کردند.
رییس جمهوری افزود: از روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد همه دولت ها و دولتمردان وهمه مسوولان نظام تلاش کرده اند تامحرومیت درجامعه از بین برود.
خاتمی با تاکید براینکه توسعه موزون باعدالت همراه است ، موضوع امداد و کمک را امری دائمی و نه یک امرموقت دانست و گفت : کمک و امداد همیشه نباید متوجه جنبه های مادی باشد و باید به امداد معنوی ،عاطفی و علمی جامعه نیز توجه کنیم .
وی افزود:امدادکنندگان مردم هستند ودولت هم زمینه سازی می کند تاچنین کارهایی با روش های مردمی و به سرعت انجام گیرید.