۱۲ اسفند ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5744863
۰ نفر
معاون اول رئیس جمهوری وارد تهران شد # تهران ،ایرنا: 12 اسفند 1377 برابر با سوم مارس 1999 دکتر" حسن حبیبی " معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران، که برای شرکت دردومین نشست کشورهای عضو گروه موسوم به "دی هشت" در راس هیاتی به بنگلادش سفر کرده بود، سحرگاه چهارشنبه وارد تهران شد.
دکترحبیبی در فرودگاه مهراباد ، در گفت و گو با خبرنگارا،ن با سودمند ارزیابی کردن نتایج این سفر دو روزه، گفت : دردومین نشست کشورهای دی هشت، راه و رسم اینده این گروه تعیین شد.
وی زمینه سازی برای توسعه و ارتباط هر چه بیشتر بخش خصوصی هشت کشور عضو این گروه، که حدود 900 میلیون نفر جمعیت دارند را از جمله دستاوردهای این سفر برشمرد.
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به وضع مقررات واحد و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در بین کشورهای عضو این گروه گفت:وزیران اقتصادی و بازرگانی کشورهای گروه دی هشت، پیش از اجلاس سوم، برای هماهنگی،جلساتی خواهند داشت.
ایران ، ترکیه ، پاکستان ، اندونزی ، مالزی ، نیجریه ، مصر و بنگلادش هشت عضو کشورهای اسلامی در حال رشد ، موسوم به دی هشت هستند.
دکتر حبیبی در مدت اقامت دو روزه خود در بنگلادش با ایرانیان مقیم این کشور و سران کشورهای ترکیه ، پاکستان ، مالزی و بنگلادش دیدار و گفت و گو کرد.