دبیر تجمع علمای لبنان: ایران منبع الهام وحدت مسلمانان است # قم ، ایرنا: 23 آذر 1377 برابر با 14 دسامبر 1998 دبیر تجمع علمای لبنان گفت : جمهوری اسلامی ایران در راستای وحدت اسلامی منبع الهام و امید مسلمانان جهان است.
" شیخ احمد الزین " روز یکشنبه به خبرنگارایرنا در قــم (شهرمذهبی واقع در 135 کیلومتری جنوب تهران )گفت : تلاشـهای صادقانه رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری اسلامی ایران در جهــت فراهم آوردن زمینـــه های وحدت در میان مذاهب اسلامی و دفاع از قیام به حـق مردم فلسطین انگیزه هـای تازه ای در میان علمای اسلامی و مسلمانان ایجاد کرده است.
وی از نقش موثر ایران در رهبری سازمان کنفرانس اسلامی به عــنوان تبلور حسن نیت ایران برای اعتبار بخشیدن به جایگاه اسلام در روند تحولات جهـانی و منطقه ای یاد کرد.
دبیر تجمع لبنان همچنین ابـراز امیدواری کرد که کشورهای اسلامی بتوانند باتعمیق وحدت ، در جهت حل مشکلات فیمابین بیش از گذشته تلاش کنند.
هیات تجمع علمای لبنان همچنین در قم با رییس مجلس خبرگان دیدار و گفتگو کرد.
در ایـــن دیدار آیت الله علی مشکینی با تمجید از نقش علمای شیعه و سنی لبنان در مبارزه با اهداف غاصبانه اسراییل ، وحدت اسلامی در منطقـــه خاور میانه را یک ضرورت اجتناب ناپذیر توصیف کرد.
وی گفت: علمای مسلمان در کشـورهای اسلامی باید با هوشیاری و درایت اجازه ندهند که عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم با ترفنـــدهای مختلف زمینه ساز تفرقه و دو دستگی در میان علما و اندیشمندان اسلامی باشند.
آیت الله مشکینی افزود : ایـــــران هـمواره کوشش کرده تا روند اتحاد و همبستگی در میان علما و متفکران اسلامی و مسللانان جهان را تحکیم ببخشد.
دبیر تجمع علمای لبنان نیز در این دیــدار ابراز امیدواری کرد که نتیجه تشریک مساعی ایران و سایر کشورهای اسلامی اعــــتبار جهانی ممالک اسلامی را بیش از پیش توسعه دهد.
* ز 139 ک *