سومین همایش بین المللی سواحل ، بنادر و سازه های دریایی در تهران برگزار می شود # تهران ، ایرنا: چهارم آذر 1377 برابر با 25 نوامبر 1998 برای ارتقای سطح علمی و فنی دریایی ایران ، سومین همایش بین المللی سواحل ، بنادر و سازه های دریایی در روزهای 22 تا 24 آذر ( 13 الی 15 دسامبر) در تهران برگزار می شود.
"کبیر صادقی" دبیراین همایش روز چهارشنبه ، بررسی عوامل هیدروگرافی ، هیدرولیک ، امواج و مسائل زیست محیطی دریا و رژیم رسوبگذاری و حل مشکلات ناشی از ان ، چگونگی لایروبی و ژئوتکنیک در دریا و دستیابی به مصالح مناسب محلی برای احداث سازه های بندری و دریایی را برخی از اهداف این همایش ذکر کرد.
وی اظهار داشت: توان طراحی و ساخت سازه های بندری و دریایی کشور در بخش های اسکله های بتونی و فولادی ، موج شکن ها ، سیلوهای ترانزیت گندم و مواد معدنی ، لوله گذاری کف دریا و سکوهای دریایی و همچنین دستیابی به روشن های نوین در زمینه مدیریت ، نگهداری و تعمیرات سازه های بندری و دریایی در این همایش بررسی می شود.
وی گفت: در این همایش همچنین چگونگی استفاده از بتون ، ارماتورهای غیرفولادی و فولادی مناسب برای جلوگیری از فساد سازه های بندری و دریایی - روش های پیشگیری و حفاظت بتون از نفوذ کلر و سایر املاح مضر در سازه های دریایی و تدوین اصول و نظام ساماندهی و بهینه سازی ساخت و ساز در سواحل و ابهای کشور بررسی خواهد شد.
صادقی گفت: پس از فراخوان مقاله توسط ستاد برگزاری همایش حدود 300 مقاله از کشورهای ژاپن ، فرانسه ، انگلستان ، هلند ، دانمارک ، کانادا ، ایسلند ، امارات متحده عربی ، هنک کنک ، هند ، تاجیکستان ، لهستان ، ایرلند و ایران به دبیرخانه رسید که از این بین 105 مقاله برای چاپ در مجموعه مقالات و 50 مقاله برای ارایه شفاهی در همایش انتخاب شد.