۱۸ مهر ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5728677
۰ نفر
راه اندازی واحدهای جدید نیروگاه برق بادی منجیل آغاز شد # تهران ، ایرنا - 18 مهر 1377 برابر با ده اکتبر 1998 با اتمام عملیات ساخت ، مونتاژ و نصب 14 واحد نیروگاه برق بـــادی در مجتمع نیروگاهی والفجر منجیل ، راه اندازی آزمایشی واحدهای جدید آغاز شد.
"احمدی" مجری طرح توسعه انرژی های نوسازمان انرژی اتمی ایران با اعلام این مطلب گفت: 9 واحد راه اندازی شده در مدت یکسال پس از راه اندازی با دو واحد پیشین ، 23 میلیون کیلووات ساعت برق تولید و به شبکه برق سراسری تحویل داد .
وی افزود: هر یک از این توربین ها تاکنون بیشترین تولید را در کشورهای آمریکا ، آلمان و دانمارک حداکثر 6/1 میلیون کیلو وات ساعت داشته اند در حالی که در ایران به 1/2 میلیون کیلو وات ساعت یعنی 35 درصد افزایش بدست آورده ایم و این خود کمک بزرگی به اقتصادی تر کردن تولید انرژی از اینگونه منابع عظیم و خداداد کرده است .
احمدی گفت : مهمترین فعالیت های مرکز انرژی های نو سازمان انرژی اتمی ایران تا کنون موفقیت در کسب انتقال فن آوری بیش از 50 درصد تجهیزات نیروگاههای برق بادی به داخل کشور بوده است بطوریکه با انعقاد قرارداد با کارخانجات داخلی تا کنون 6 بخش از 9 بخش اصلی نیروگاههای برق بادی با فن- آوری سازمان انرژی اتمی و همکاری بیش از 10 شرکت صنعتی داخلی در حال تولید است و 4 قطعه تولید شده آن مونتاژ و نصب شده که بطور موفقیت آمیزی در مقایسه با مشابه خارجی آن عمل می کنند .
وی افزود: پس از راه اندازی نیروگاه برق بادی والفجر منجیل ، عملیات نصب واحدهای نیروگاه نصر در رودبار و سپس تکمیل ساخت داخل و مونتاژ و نصب واحدهای نیروگاه فتح در ارتفاعات هرزویل در استان گیلان اوایل سال آینده انجام خواهد شد .