۶ مهر ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5727174
T T
۰ نفر
طالبان 300 جوان دیگر اهل بامیان را دستگیر کردند # تاشکند ، ایرنا پنجم مهر 1377 برابر با 27 سپتامبر 1998 عده ای ازاهالی بامیان کـه بعد از اشغال شهر توسط طالبان به دیگر مناطق افغانستان گریخته اند خبر دادند که شبه نظامیان این گروه 300 جوان بامیانی را در پایان هفته گذشته دستگیر و به نقطه نامعلومی برده اند.
به گفته این اهالی با دستگیری این 300 نفر ، شمار جوانان بازداشـت شده بامیانی که نشانی ازانها در دست نیست به بیش از دو هزارنفر می رسد.
این دســـته ازاهـــالی بامیان افرادی هستند که بعد از اشغال شهر توسط طالبان ، گریخته و در دیــگر نقاط افغانستان پراکنده شده اند و توانسته اند با دستیابی به وسایل مخابراتی ، اخـبار حوادث کشور خود را به خارج انتقال دهند.
مردم اواره بامیان روز دوشنبه درتماس با خبرنگارایرنا دراســیای مرکزی همچنین گفتند : پس از کشف به اصطلاح کودتا علیه رهــــبری طالبان که گفته شد توسط عده ای از افراد این گروه و در راس انـها نظامیان کمونیست سازمان داده شده بود تسویه های وسیعی در درون کادر رهبری طالبان اغاز شده است و شمار زیادی از افراد ارشد طالبان بازداشت شده اند.
به گفته مردم ، وضعیت در کابـــل بسیار بحرانی می باشد و طالبان دراین شهر اقدام به اعمال مقررات شدید نظامی و امنیتی کرده است.
پ/ک