یک سیاستمدار پاکستانی: حکم امام خمینی ( ره ) درمورد رشدی موجب سربلنـدی جهان اسلام است # اسلام آباد ، ایرنا: پنجم مهر 1377 برابر با 27 سپتامبر 1998 " نواب زاده نصرا.." ، یک سیاستمدار پاکستانی ، روز یکشنبه در دیـدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت : حکم امام خمینــــی (ره ) در باره " سلمان رشدی " ، نویسنده کتاب موهن " آیات شیطانی " ، موجب سربلندی جهان اسلام است.
نصرا..، سیاستمدارپاکستانی ، افزود: این حکم، به جهان اسلام، عظمت ، و روشنی داد و باعث هشیاری مسلمانان شد.
" محمد مهدی آخوندزاده " ، سفیر ایران در پاکستان ، نیز در این دیدار گفت : رشدی ، به یک میلیارد مسلمان جهان توهین کرد و حکم امام خمینی (ره ) باعث شد، کسی دیگر به خود اجازه ندهد به مسلمانان توهین کند.
وی، گفت: موضع ایران در قبال این حکم تغییر نکرده ، ولــــی دولت حزب کارگر در انگلیس متوجه شده که باید ازاین گونه مسایل فاصله بگیرد.
در این ملاقات ، نصرا.. ، با ابراز تاسف از کشته شـــــدن دیپلمات های ایران و خبرنگار ایرنا در مزار شریف ، این اقدام را یک عمل وحشیانه و خشن توصیف کرد.
وی، گفت: آمریکا در تلاش است ، منطقه را با مشکل مواجه کند، ولــــــی با اینکه دیدگاه های مختلفی در میان احزاب پاکستان وجود دارد، ولـــی همه احزاب معتقدند، روابط پاکستان و ایران به هیچ عنوان نباید خدشه دار شود.
این سیاستمدار پاکستانی گفت : باید تلاش شود بین مردم ایران ، پاکستان و افغانستان محبت و دوستی افزایش یابد.
آخوند زاده ، در این ارتباط گفت: طالبان با اعمال خود به اسلام و ضربه زدند و دولت و مردم ایران می خواهند قاتلان دیپلمات های ایرانــی مجازات و ایرانیان زندانی در زندان طالبان نیز هرچه سریع تر آزاد شوند.
سفیر ایران در اسلام آباد گفت : تمرین های نظامی هفته دفاع مقـــدس در ایران نباید موجب نگرانی شود.
ع / و