۵ مهر ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5727152
۰ نفر
پنجمین اجلاس پتروشیمی ایران در ارومیه گشایش یافت # ارومیه، ایرنا: پنجم مهر 1377 برابر با 27 سپتامبر 1998 پنجمین اجلاس مدیران عامل و کارشناسان شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور روز یکشنبه در ارومیه گشایش یافت.
در این نشست راههای افزایش تولید و بهبود کیفیت و ایمنی و ارتقاء منابع نیروی انسانی مجتمع های پتروشیمی کشور مورد بررسی قرار می گیرد.
محمد حسن پیوندی دبیر این اجلاس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در حال حاضر هشت مجتمع پتروشیمی در کشور فعال است که میزان تولید این واحدها امسال به 12 میلیون تن می رسد.
وی افزود: با بهره برداری از واحدهای در دست احداث که در پایان برنامه سوم توسعه اقصادی صورت می گیرد این میزان تولید به 20 میلیون تن افزایش خواهد یافت.
پیوندی افزود: هم اکنون 10 واحد پتروشیمی در قالب شش شرکت بزرک در منطقه ویژه پتروشیمی در منطقه " بندر امام ( ره ) " در دست اجراست که محصول این واحدها بعداز بهره برداری، سالانه حدود هشت میلیون تن خواهد بود.
دبیر اجلاس پنجم افزود: این 10 واحد یاد شده، از سال 1378 تا 1382 بطور کامل به بهره برداری می رسند.
وی گفت: طرحهای پتروشیمی عظیم دیگری نیز در منطقه " عسلویه " در حال برنامه ریزی است که با استفاده از منابع گازی و مایعات گازی مخزن پارس جنوبی ساخته می شوند.
وی افزود: این طرحها در برنامه سوم اغاز و در برنامه چهارم به بهره برداری می رسند.
مهندس پیوندی در زمینه کیفیت محصولات پترو شیمی کشور گفت: امسال کلیه واحدهای مجتمع اصفهان و تعدادی از واحدهای خارک ، اراک ، بندر امام (ره ) و شیراز موفق به دریافت نشان استاندار ایزو 9000 شده و یک واحد اصفهان نیز نشان استاندار ( محیط زیست جهانی ) ایزو 14000 را به خود اختصاص داد.
این گردهمایی که هرسه ماه یکبار در یکی از مجتمع های کشور برگزار می شود به مدت دو روز در ارومیه ادامه خواهد داشت.