آیت ا.. طبسی: طالبان پایگاه سلطه فرهنگی استعمار در منطقه است # مشهد ، ایرنا: پنجم مهر 1377 برابر با 27 سپتامبر 1998 نماینده ولی فقیه در خراسان گفت: تقویت طالبان در مرزهای شرقی با هدف ایجاد پایگاه های سلطه فرهنگی استعمار آمریکا و صهیونیست ها در منطقه صورت می گیرد.
آیت ا.. عباس واعظ طبسی در دیدار روز یکشنبه با فرماندهان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی خراسان افزود: طالبان گروهی بی اصالت، ملعبه بیگانه و به دور از وجدان انسانی هستند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: از این حیث نیروهای مسلح باید آماده باشند تا زمینه اینگونه جریانات را در نطفه خفه نمایند.
وی همچنین اخلاق و علاقمندی به مرزهای اعتقادی جغرافیایی و عزم و اراده ملی به حاکمیت دین را از ویژگیهای سپاه، ارتش و بسیج دانست.
آیت ا.. طبسی با تاکید بر ضرورت عدم وابستگی نیروهای مسلح به جریانات سیاسی گفت: این نیروها باید با درک عمیق از حرکات دشمن ضمن ایجاد ارتشی قوی با برخورداری از اقتدار سیاسی و فرهنگی همواره برای مقابله با آن آماده باشند.
نماینده ولی فقیه افزود: پیام هشداردهنده رهبر معظم انقلاب در زمینه مسایل فرهنگی حد و مرز ندارد و همگی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن باید احساس خطر و نگرانی نمایند.
وی گفت: امروز دشمن استقلال و خوداتکایی نیروهای مسلح را نمی پسندد و می خواهد با تهی کردن مبانی دینی مردم باورهای ارزشی را از فضای ذهنی جامعه بیرون کند.
طبسی افزود: بنابراین مانور جدی نیروهای مسلح با استفاده از استعداد قوه و فعل نشان دهنده صلابت، خوداتکایی و اصالت ما و یاس و ناامیدی دشمنان می باشد.
وی گفت: به رغم اینکه پیشنهاد جمهوری اسلامی گفت و گوی تمدن هاست، شاهد آنیم که همه مدنیت ها، سیاست ها و فرهنک ها امروز به جنک تمدن و انقلاب ارزشی ما برخاسته اند.
آیت ا.. طبسی افزود: در این اوضاع و احوال تسامح، تساهل و بی تفاوتی در مسایل اعتقادی، نظامی و دفاعی ریشه ضعف ایمان و غفلت می باشد.