سفیر استرالیا در تهران با رییس سازمان تربیت بدنی ایران ملاقات کرد # تهران ، ایرنا - چهار شهریور 1377 برابر با 26 اوت 1998 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی در دیدار سفیر استرالیــا در ایران با وی ،خواهان توسعه روابط ورزشی دو کشور پیش از اغاز بازی هـای المپیک 2000 سیدنی شد.
در این ملاقات که روز چهارشنبه در محل سازمان تربیت بدنی صورت گرفـت ، "هیوم" سفیر استرالیا در ایران ، میزان علاقه مندی ایران را بــرای شرکت در بازی های المپیک و پارالیمپیک سیدنی در سال 2000 جویا شد و درباره حضـــور ورزشکاران ایرانی در این بازی ها، پرسش هایی را مطرح کرد.
"مصطفی هاشمی طبا" در این دیدار گفت : ما کشور شما را کشوری پیشــرفته در ورزش می دانیم و مایل هستیم که روابط ورزشی خود را با شما در رشته هــای گوناگون توسعه دهیم.
وی گفت : ایران با علاقه مندی بسیار در بازی های المپیک و پارالیمپیـــک سیدنی شرکت خواهد کرد. امااینکه در چه رشته هایی دراین بازی ها شرکت خواهیم کرد، هنوز مشخص نیست.
هاشمی طبا با اشاره به اینکه استرالیا در رشته هایی همچون دوومیدانی ، شنا و واترپلو از قدرت خوبی برخوردار است ، گفت : ایران نیز در رشته هـای کشتی آزاد ، کاراته ، تکواندو و مشتزنی دارای عنوان های جهانی است و دو کشور می توانند به تبادل مربی و مدرس و اعزام تیم های ورزشی بپردازند.
سفیر استرالیا علاقه مندی کشورش را از شرکت بانوان ورزشکار ایرانــی در بازی های المپیک سیدنی اعلام کرد و هاشمی طباء شرکت بانوان ایرانـــی را در رشته هایی مانند تیراندازی و قایقرانی بلامانع عنوان نمود.