نشریه مصری : مردم مصر پیروزی تیم فوتبال ایران بر آمریکا را جشن گرفتند # دمشق - ایرنا: سه تیر 1377 برابر با 24 ژوئن 1998 نشریه مصری " الشعب" در شماره اخیر خود نوشت ، بعد از پیـروزی تیـم ملی فوتبال ایـران بر آمریکا شـادی و سـرور سراسر مصر را فرا گرفت .
"الشعب" که روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته منتشر می شـــود افــزود، میلیون ها نفر از مردم مصر در خانه ها ، قهوه خانه ها و اماکن عمومی مسابقه فوتبال ایران و آمریکا را با اشتیاق بسیار تماشا کردند .
این نشریه در ادامه گزارش خود نوشت ، بعد از پایــان بازی و پیـروزی ایـران بـر آمریکــا هـزاران تن از مردم مصر در سراسر این کشور بویـژه در استان های اسیوط و الصعید با فریادهای " الله اکبر ، نه آمریکا نه اسرائیل فقط اسلام ، اسلام مایه سربلندی و آزادی است " به شادی و پایکوبی پرداختند.
"حسن ابوصغیر" معاون وزیر جوانان و ورزش مصر گفت جوانان و شهروندان مصری بعد از پیروزی تیم ایران برآمریکا آنچنان به شادی پرداختند که گویـی تیم ملی مصر در این مسابقه پیروز شده است .
الشعب با انتقاد از داور سویســی این مسابقه نوشت ، این داور بدترین داوری را در طول این مسابقات انجام داد ،بطوری که جانبداری وی از آمریکا کاملا روشن و اشکار بود و یک پنالتی را به نفع ایران نادیده گرفت .