دبیرکل جمعیت موتلفه اسلامی:استیضاح وزیر کشور اسیبی به همدلی مجلس و دولت نمی زند # تهران - ایرنا 26 خرداد 1377 برابر با 16 ژوئن 1998 دبیرکل جمعیت موتلفه اسلامی گفت: اگر استیضاح "عبدالله نوری" وزیر کشور در چارچوب قانون و با اخلاق اسلامی انجام شود ، آسیبی بــه صمیمیت و همدلی مجلس با دولت نمی زند.
"حبیب الله عسکراولادی" در پایان نشست شورای مرکزی جمعیت موتلفه اسلامی افزود ، استیضاح وزیر کشور آزمون جدیدی برای تحقـق شعار قانونگرایی است و همه باید در مجلس در هر جناحی که هستند پایبندی خـود را به این شعار نشان دهند.
ایـن جمعیت روز سه شنبه به نقل از وی افزود: تعبیر برخی از افراد ، از انجام وظیفه قانونی نمایندگان به "برخورد دشمنانه" ، "مخالفت بــا رئیــس جمهوری" و "تضعیف دولت" منصفانه نیست و بی شک این تعبیرها"دشمن پسند" بوده و بیگانه را تغذیه می کند.
عسکر اولادی افزود: اگر وزیر کشور در توضیحات خود ابهامها را روشن کند ، سوء تفاهمات برطرف خواهد شد و هیچیک از دو جناح نبـاید بــر پیـش داوری مثبت یا منفی خود اصرار داشته باشند .
دبیرکل جمعیت موتلفه اسلامی گفت : امروز پس از گذشت بیش از یکسال فرصت کافی برای ارزیابی عملکردها و نقد منصفانه بوجود امده ، و یکی از نمادهای اصلی پاسخگویی دولت ، "استیضاح" است .
عسکراولادی گفت:عزل و نصب ها در وزارت کشور مغایر با شعار شایسته سالاری و اسیب جدی به نظام مدیریت کشور بوده است .
وزیر کشور یکشنبه اینده در مجلس به سئوالات نمایندگان پاسخ می دهد.
دبیر کل جمعیت موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد حکــم دادگاه مطبوعات در خصوص روزنامه " جامعه " گفت : مطبوعـات ازادیخواه باید در حفظ حرمت ازادی پاسدار باشند .
وی گفت : نــشر اکاذیـــب ، تشویش اذهان واهانت به شخصیت و نهادها و دستگاهها اگر به صورت یک رویه در مطبوعات دراید ازادی قـلم بطور جدی مورد تهدید قرار خواهد گرفت .
عسکراولادی در ادامـه افزود : نویسندگان در روزنامه جامعه حریم قانون مطبوعات را پاس نداشتند و اعتــراض مـراجع عظام ، علمای بزرک و فرهیختگان دانشگاهها به روند کار مطبوعــــات یکی از تکــیه گاهها در اعلام نظر هیئت منصفه در دادگاه مطبوعات است .
وی همچنین در مورد ارزیابی خود از دو جلسه دادگاه محاکمــه " غلامحسین کرباسچی " شهردار تهران گفت : نتیجه داوری این دادگاه بدون شـــک یکی از افتخارات قوه قضائیه در طول مدیریت این قوه به حساب می اید .
دبیر کل جمعیت موتلفه اسلامی ، شیطنت بیگانگــــان را در موضعگیریها و خط دهی ها در جریان محاکمه را قابل دقت جدی دانست و گفت : بایـد دقت کنیم کسانی که دشمن قسم خورده نظام هستند قضاوت خود را در این پرونـده به نظام و مردم تحمیل نکنند.
عسگر اولادی گفت : امید می رود کرباسچی از عهده پاسخگویــــی به سئوالات روشن قاضی برآید .
وی تصریح کـرد : هرگونه قضاوت در مورد پرونده شهردار تهران نوعی شتاب زدگی است و همه بـــاید کمک کنیم تا قاضی از روی عدالت و خویشتنـــداری و متانت حکم عادلانه ای صادر کند.
* ز 139 *