۱۱ خرداد ۱۳۷۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5714088
۰ نفر
عربستان از گسترش روابط با ایران ابراز خرسندی کرد # ابوظبی - ایرنا 11 خرداد 1377 برابر با یک ژوئن 1998 عربستان سعودی، از گسترش مستمر روابط با جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرد .
هیات دولت عربستان در جلسه هفتگی خود که روز دوشنبه، برگزار شد، در بیانیه ای ، نسبت به توسعه مثبت و مستمر روابط این کشور با ایران در همه زمینه ها به خصوص در پی سفر اخیر شاهزاده "سعود الفیصل"، وزیر امور خارجه عربستان به تهران، اظهار خرسندی کرد .
از سوی دیگر ، هیات دولت عربستان ، در این بیانیه ، که توسط خبرگزاری این کشور مخابره شد، با تحسین دیدگاه اسلام اباد درباره حفظ امنیت پاکستان ، خواستار خویشتن داری هند و پاکستان و ازسرگیری گفت و گوها میان این دو کشور شد .
دولت عربستان در این جلسه که به ریاست "ملک فهد"، پادشاه این کشور برگزار شد، اعلام کرد: ازمایش های هسته ای اخیر هند و پاکستان به سود امنیت و ثبات منطقه جنوب اسیا نبوده، بلکه تشنج در این منطقه را افزایش می دهد.
عربستان ابراز عقیده کرد که، پیروی جامعه بین المللی از سیاست دوگانگی معیارها و مستثنی کردن اسراییل از بازرسی تاسیسات هسته ای این رژیم ، مسابقه تسلیحات هسته ای را، تشویق کرده است . عربستان همچنین خواستار منع همه جانبه و کامل گسترش جنک افزارهای هسته ای و عاری کردن منطقه خاورمیانه از جنک افزارهای کشتار جمعی شد .