۱۵ بهمن ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5702320
۰ نفر
وزیر خارجه پاکستان: ما در قبال آمریکا ملاحظات جدی داریم # اسلام آباد، ایرنا 15 بهمن 1378 برابر با چهارم فوریه 2000، "عبدالستار" ، وزیر خارجه پاکستان ، روز جمعه ، در مورد عدم اعلام سفر "بیل کلینتون" رییس جمهوری آمریکا به این کشور، گفت : ما در قبال آمـریکا ملاحظات جدی خود را داریم.
کاخ سفید ، سه روز پیش ، اعلام کرد: کلینتون به کشورهای هند و بنگلادش سفر خواهد کرد، ولی در مورد سفر به دیگر کشورها تصمیم گیری نشده است.
عبدالستار، گفت : اگر رییس جمهور آمریکا تصمیم بگیرد، به پاکستان سفر نکند، از نظر ما مایه تاسف است.
وزیر خارجه پاکستان افزود: برخی قوانین و تحریمهای تبعیض آمیز آمریکا ، و تحریم تسلیحاتی علیه پاکستان ، از جمله ملاحظات جدی ماست.
وی درباره درخواست آمریکا برای بازگشت دمکراسی به پاکستان،گفت: بسیار اساسی است ، که دمکراسی به شکل گذشته آن به پاکستان بازنگردد.
وزیر خارجه پاکستان افزود : ما تا زمانی که حسابرسی را کامل نکنیم و سیاستمداران فاسد را که به خاطر اهداف خود ، منافع ملی را می فروختند ، در دادگاه های عادی محاکمه نکنیم ، نمی توانیم به دمکراسی باز گردیم.
عبدالستار افزود: گفتگوهای ما با آمریکا در این زمینه ها، در هفته ها و ماه ها ادامه داشته است.
وی، در مورد مبارزه با تروریسم تاکید کرد، پاکستان با هر شکل تروریسم مخالف است و در مورد بازگشت به دمکراسی نیز حداکثر تا پایان سال جاری انتخابات در سطح بخشداریها برگزار خواهد شد.
وزبر امور خارجه پاکستان ، در ارتباط با مردم کشمیر گفت اکنون بیش از 52 سال است که به خواست های آنها توجه نشده است.
عبدالستار، ضمن تاکید بر حمایت معنوی از مردم کشمیر گفت در قرن 21 میلادی تسلط بر دیگران قابل تحمل نیست و مردم کشمیر نهایتا در مبارزات خود علیه سلطه هند پیروز خواهند شد.