تاکید مقام سازمان ملل بر ادامه حضور نیروی سازمان درجنوب لبنان # سازمان ملل، ایرنا 15 بهمن 1378 برابر با چهارم فوریه 2000 یک مقام سازمان ملل تاکید کرد: نیروی این سازمان درجنوب لبنان در منطقه باقی خواهد ماند.
"فرداکهارد" سخنگوی سازمان ملل این سخن را در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با اظهارات " تیمور گوکسل " سخنگوی سازمان ملل در لبنان ابراز کرد.
"گوکسل" اخیرا گفته بود نیروهای حافظ صلح سازمان ملل درلبنان (یونیفیل ) ممکن است به دلیل شرایط بحرانی جنوب این کشور منطقه را ترک کنند .
اکهارد گفت : ما قصد نداریم از منطقه عقب نشینی کنیم . سازمان ملل از سال 1978 در جنوب لبنان بوده و قصد داریم این ماموریت را تا پایان ادامه دهیم .
سخنگوی سازمان ملل افزود " گوکسل " فقط می خواسته توجه را به مشکلاتی که برای نیروهای سازمان ملل وجود دارد جلب کند .
اکهارد گفت خشونت درمنطقه جنوب لبنان همواره فراز و نشیب داشته و کوفی عنان دبیر کل سازمان ملل معتقد است منطقه اکنون بیش از هر زمان دیگری در گذشته به راه حلی مبتنی بر گفت و گو نزدیک تر است و خواستار خویشتن داری همه طرف هاست.
نیروی سازمان ملل در لبنان که در حال حاضر متشکل از 4500 نفر است در سال 1978 به دنبال تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان در جنوب این کشور مستقر شد. ماموریت این نیرو دوشنبه این هفته از سوی شورای امنیت به مدت شش ماه دیگر تمدید شد .
جنوب لبنان که صحنه درگیری سربازان متجاوز رژیم صهیونیستی و مزدوران آنان در ارتش به اصطلاح جنوب لبنان با مبارزان حزب الله است در روزها و هفته های اخیر به شدت متشنج بوده است . نیروهای سازمان ملل از این موضوع شکایت دارند که دو طرف در آتشباری علیه یکدیگر مواضع یونیفیل را به خطر می اندازند .