۱۴ دی ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5699164
۰ نفر
خاتمی : صدا و سیما رسانه ای حساس ، مهم و فراگیر است # تهران ،ایرنا: 14 دیماه 1378 برابر با 4 ژانویه 2000 سید " محمد خاتمی " روز سه شنبه در دیدار نمایندگان قوای سه گانه در شورای نظارت برسازمان صدا و سیما ، صدا و سیما را رسانه ای حساس ، مهم و فراگیر دانست .
رییس جمهوری اسلامی ایران دراین دیدار با اشاره به دشواری وظایف این رسانه گفت : فرق صدا و سیما و سایر رسانه ها در این است که صدا و سیما رسانه نظام است و موضعگیری های آن موضعگیری نظام تلقی می شود و به همین دلیل باید خبر و تحلیل و مطالب آن بی طرفانه و ورای سلیقه ها و جریان ها باشد و اگر این حالت احساس نشود بی اعتمادی بوجود می آید .
خاتمی ضمن تاکید بر ترویج روحیه نقد در جامعه و مهم خواندن نقش صدا و سیما در آموزش عمومی کشور ، اعتماد میان نظام و مردم را از سرمایه های مهم کشور دانست و گفت : اگر اعتماد متقابل میان صدا و سیما و مخاطبین خدشه دار شود امنیت ملی ما خدشه دار خواهد شد.
رییس جمهوری ایران رعایت افکار عمومی و توجه صدا و سیما به مخاطبین و پوشش و کیفیت برنامه ها را مهم دانست و گفت : نباید صرفا به رشد کمی برنامه ها اکتفا شود.
خاتمی ضمن تاکید بر نقش صدا و سیما درآرام کردن و معتدل کردن جامعه و برخورد بی طرفانه نسبت به قضایا به ویژه در ایام انتخابات گفت : کار مهم شورا ارزیابی بی طرفانه عملکرد صدا و سیما در عرصه های مختلف سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی است .