۱۰ دی ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5698817
۰ نفر
آئین های ویژه روز جهانی قدس در شهرهای مختلف لبنان # بیروت، ایرنا: دهم دی 1378 برابر با 31 دسامبر 1999 همزمان با بیروت پایتخت لبنان ، شهرهای صور ، صیدا در جنوب و بعلبک و مشغره در شرق این کشور بعد از ظهر جمعه شاهد برپایی آئین های ویژه روز جهانی قدس بود.
در شهر صیدا مراسم با شکوهی با شرکت اقشار مخــتلف منطقه برگزار شد و شیخ "نعیم قاسم " معاون دبیرکل حزب الله با ایراد سخنانی گفت : قدس آرمان همه ملتهای مسلمان است و هیچ کس حق ندارد حتی از یک وجب خاک فلســــطین بسود دشمن اشغالگر چشم پوشی کند.
شیخ قاسم افزود: شرایط کنونی منطقه و جهانی در آینده تغییر می کــند و مردم فلسطین با اقتدا به شهیدانی چون فتحی شقاقی ، یحیی عیاش و غیره بار دیگر مبارزه ضد صهیونیستی را از سر می گیرند.
در شهر صور نیز مراسم مشابهی بر پا شد و یک تن از روحانیون حزب اللـــه تاکید کرد فلسطین و قدس برای همیشه در قلوب ملتهای مسلمان و عرب باقــی می ماند زیرا فلسطین هرگز نمی میرد و آمریکا و رژیم صهیونیـــستی نیز نمی توانند این واقعیت را تغییر دهند.
در شهر بعلبک در شرق لبنان نیز بیش از 15 هزار تن در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.
در این راهپیمایی شیخ "محمد یزبک" طی سخنانی گفت : ملتــهای مسلمان با لبیک به نــدای امام خمینی (ره ) روز جهانی قدس را با شکوه هر چه تمامتر برگزار کردند.
وی افزود: مشارکت انبوه و گسترده مردم در مراسم این روز واکـــنشی به تلاشهای رژیم صهیونیستی و "یاسر عرفات" است که با چشم پوشــــی از آرمان فلسطین در صدد واگذاری قدس به اشغالگران صهیونیست است.
به همین مناسبت مراسمی نیز در شهر مشغره در بقاع غربی بر پا شد.
در این مراسم سید "ابراهیم امین " رئیس جناح نمایندگان حزب الــله در مجلس لبنان سخنانی درباره اهمیت روز جهانی قدس ایراد کرد.
* پ . ک *