آذربایجان براستفاده از تجارب ایران در زمینه کشاورزی تاکید کرد # باکو، ایرنا: 24 مهر ماه 1378 برابر با 16 اکتبر 1999 "حیدر علی اف" رییس جمهوری آذربایجان عصرشنبه در دیدار "عیسی کلانتری" وزیر کشاورزی ایران و هیات همراه ، بر استفاده از تجارب ایران در زمینه کشاورزی تاکید کرد.
"علی اف"در این دیدار اظهارداشت :هر دو کشوراز شرایط اقلیمی یکسانی برخوردار هستند و ما سعی می کنیم برای توسعه کشاورزی خود از تجارب ایران بهـره بگیریم.
وی افزود : افزایش تولید فرآورده های کشاورزی در ایران بیانگر اعمال سیاست های موفق از سوی دولتمردان این کشوراست و بهره گیری از تجارب این کشور به طور یقین به توسعه کشاورزی آذربایجان نیز کمک خواهد کرد.
" کلانتری " نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سـلام رییس جمهوری اسلامی ایران به همتای آذربایجانی خود با ارایه گزارشی از موفقیت های ایران در زمینه تولید فرآورده های کشاورزی و تفاهمات صـورت گرفته با مقام های جمهوری آذربایجان خواستار مساعدت " علی اف " برای عملی شدن توافقات میان دو کشور گردید.
" عیسی کلانتــری " وزیر کشـــاورزی جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر روز پنجشنبه در راس هیاتی برای یک دیدار پنج روزه از جمهــوری آذربایجان و مذاکره با مقام های این کشور وارد شهر باکو شد.
وزیر کشاورزی ایران فردا قرار است با عزیمت به شهرهای گنجـه و مناطق میل، مغان، ساعتلی و ایمیشلی از فعالیت هــای کشاورزی در این مناطق بازدید کند.
براساس آمار وزارت بازرگانی جمهوری آذربایجـان، جمهـوری اسلامی ایران در شش ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از 54 هزار و 637 تن محصولات کشاورزی شامل سیب زمینی، خرما، سیب درختی، کنسرو سبزیجات ، رب گوجه فرنگی، پرتقال و نارنگی به ارزش بیش از 5 میلیون 263 هزار دلار به این کشور صادر کرده است.