۲۴ شهریور ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5686143
۰ نفر
انتقاد شیخ شمس الدین از گزارش وزارت خارجه آمریکا # بیروت، ایرنا: 24 شهریور 1378 برابر با 15 سپتامبر 1999 شیخ "محمد مهدی شمس الدین" رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان روز چهارشنبه ازگزارش اخیر وزرات خارجه آمریکا درباره آزادیهای دینی درجهان انتقاد کرد.
در این گزارش سعی شده است آزادی های دینی به عنوان مشکلی برای اقلیت ها مطرح شود.
دربیانیه ای که در این رابطه در بیروت انتشار یافت آمده است شیعیان در کشورهای اسلامی وعربی به هیچ وجه اقلیت نیستند بلکه آنان بخشی از مسلمانان در این کشورها هستند.
براساس این بیانیه، عوامل خارجی وابسته به سازمانهای اطلاعاتی با نفوذ به درون دولت ها و نهاد هـای سیاسی و همچنین رسانه ها می کوشند با شیوه ها و ترفندهای مختلف امت اسلامی و عرب را به گروه ها و مجموعه هـای متضاد سیاسی تبدیل کنند.
بگفته شیخ شمس الدین مطرح کردن مساله اقلیت ها در جوامع اسلامی و عربی یکی از این ترفندها است.
وی افزود : گـزارش وزارت خارجه آمریکا در واقــع دخالت در امور داخلی مسلمانان بوده که هدف از آن ایجاد چند دستگی و تشتت است .
شمس الدین از شیعیان در کشورهای جهان خواست بادیگر هموطنان خود در جهت ثبات و رشد کشور و مجامـع خویش گام بردارند و تحت تاثیر گزارش هـای مشکوک قرار نگیرند.
وی همچنین از رهبران و مسوولان کشورهای عرب و اسلامی دعوت کرد در برابر گزارش وزارت خارجه آمریکا و گزارشهای مشابه هشیار باشند .