۲۴ شهریور ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5686080
۰ نفر
ناطق نوری : اصلاح ساختارها در برنامه سوم توسعه لحاظ شده است # تهران ، ایرنا: 24 شهریور 1378 برابر با 15 سپتامبر 1999 " علی اکبر ناطق نوری " رئیس مجلس شورای اسلامی ، در جلسه علنی امــروز (چهارشنبه ) مجلس ، در پی تقدیم برنامه سوم توسعه توسط "محمد خاتمی" رئیـس جمهوری ایران ، گفت : مساله عمده در این برنامه توجه به اصلاح ساختارها است که این امر لحاظ شده است .
وی، طی سخنانی، افزود: اصلاح ساختار مدیریتی کشور، تامین و گسترش عدالت اجتماعی، رقابتی کردن فعالیت های اقتصادی،ساماندهی بازارهای پول، سیاست های زیست محیطی و از این قبیل مسایل ، عمـدتا در برنامه سوم توسعه لحاظ شده و بخشی هم برنامه کمی و اعداد و ارقامی است که اشاره شد.
ناطق نوری گفت : با توجه به اینکه این برنامه در قالب 200 ماده تنظیـم شده و از نظر شکل ، مــانند لوایح عادی است ، بررسی آن نیاز به اصلاح آئین نامه ای دارد که باید در اولین فرصت در هفته آتی در این خصوص اقدام کنیم.
وی تاکید کرد : رسیدگی به برنامه پنجساله سوم باید سریعتر آغاز شود تا بموقع بتوانیم برنامه را در نیمه اول آذر ماه جهت اجرا تقدیم دولت کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه سالانه بر اساس برنامه پنجساله است ، باید این برنامه به گونه ای به دولت تقدیم شود که بر مبنای آن بودجه کل کشور در سال 1379 تنظیم و بموقع به مجلس داده شود و مجلس هم به موقــع آن را تصویب کند.
وی خاطرنشان کرد: تحقق درآمدهای ارزی پیش بینی شده (4/112 میلیارد دلار) در برنامه سوم توسعه و رساندن رشداقتصادی کشور به 6 درصد و رشد سرمایه گذاری از 8/1 به 1/7 درصد کار بسیار سنگین و گام بلندی است که تنهـــا با عزم و وحدت ملی ، همدلی جدی بین همه دستگاهها میسر است .