۱۵ شهریور ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5685052
۰ نفر
دبیرکل کنفدراسیون اسیا: والیبال ایران پیشرفت کرده است # تهران ، ایرنا : 15 شهریور 1378 برابر با 6 سپتامبر 1999 دبیرکل چینی کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: والیبال ایران در طول چند سال اخیر رشد محسوسی داشته است.
" لیوجان " عصر روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما در طول سالهای اخیر مشاهده کرده ایم که سرمایه گذاری بسیاری بر روی والیبال ایران صورت گرفته است و تیم های والیبال این کشور اندک اندک خود را به تیم های مطرح این قاره نزدیک می کنند.
وی با توجه به حضور 14 تیم قدرتمند در دهمین دوره مسابقه های والیبال قهرمانی مردان آسیا گفت: حضور تمامی تیم های برتر این قاره کهن و برگزاری دیدارهای مطلوب نشان از سطح کیفی بالای این دوره از مسابقه ها داشته و مسوولان فدراسیون والیبال ایران نیز که سابقه برگزاری رقابتهای جهانی و آسیایی را دارند، به خوبی از عهده برگزاری این مسابقه ها برآمده اند.
دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا در ادامه اظهار داشت: در دیدار سرپرستان تیم های شرکت کننده با وی در خصوص چگونگی برگزاری مسابقه ها سووال شده، که تمامی سرپرستان تیم ها از برگزاری مطلوب رقابتها ابراز رضایت کرده اند.
وی با ارج نهادن به حضور علاقمندان در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی تهران و مشاهده دیدارها گفت: تماشاگران سرمایه های ورزش هر کشوری محسوب می شوند و از اینکه می بینیم رشته والیبال علاقمندان بسیاری در ایران دارد، خیلی خوشحالیم.
دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا در خصوص دلایل شکست تیم ایران مقابل کره جنوبی گفت: تیم کره جنوبی با شانس و اقبال توانست تیم ایران را مغلوب کند و این را هم بگویم که بازیکنان تیم کره جنوبی با تجربه تر از بازیکنان ایرانی بودند.
وی در پایان با توجه به بعد مسافت در قاره آسیا گفت: ما تلاش داریم مسابقه های والیبال را به صورت منطقه ای برگزار کنیم تا بعد مسافت و هزینه سنگین مانع از برگزاری رقابتهای این رشته نشود.