یک اندیشمند مسلمان هندی : امام خمینی (ره ) مصلح بزرک اسلام بود # دهلی نو ،ایرنا: پنجم شهریور 1378 برابر با 27 اوت 1999 یک اندیشمند مسلمان هندی گفت : حضرت امام خمینی (ره ) انقلابی و مصلح بزرگی بود و زمانی که اسلام به شدت تهدید می شد به آن حیات دوباره ای بخشید.
" پرفسور اوصاف علی "رییس شورای جهانی آیین و صلح و مدیر آرشیو هند به مناسبت یکصدمین سالروز تولد حضرت امام خمیتی (ره ) به ایرنا گفت: من به عنوان فردی علاقه مند به تحولات سیاسی ایران ، پیش از انقلاب اسلامی و پس از آن به این کشور سفر کرده ام .
وی افزود : پیش از انقلاب اسلامی ، ایران هیچ تفاوتی با یک مستعمره غرب نداشت.
پرفسوراوصاف علی افزود : امام خمینی (ره ) با بیرون راندن اشغالگران، اسلام را جایگزین ارزش های غیر مذهبی و فرهنک غرب حاکم در ایران کرد.
وی درمورد تلاشهای امام (ره ) در زمینه ایجاد اتحاد بین مسلمانان جهان گفت : امام برای بیداری مذهبی و ایجاد اتحاد بین مسلمانان تلاش خالصانه ای کرد و تمامی مسلمانان جهان مدیون رهبری خردمندانه ایشان می باشند و بایستی در جهت برطرف کردن تمام اختلافات درونی و حفظ اتحاد و وحدت اسلامی از نقطه نظرات امام پیروی کنند.
اوصاف علی افزود: جهان نبایستی از اتحاد مسلمانان هراس داشته باشد زیرا اسلام راستین تمام جامعه بشری را یک خانواده تلقی می کند.
وی افزود: هدف از اتحاد از دیدگاه اسلام ، بهبود و رفاه مسلمانان و