۱۳ تیر ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5677842
۰ نفر
پیش بینی وضع هوای ایران # تهران ، ایرنا : 13 تیر 1378 برابر با چهارم ژوییه 1999 سازمان هواشناسی ایران در گزارش بعد از ظهر یکشنبه خود اعلام کرد: بررسی های بعمل آمده موید حاکم شدن سیستم پرفشار نسبی در سواحل شمالی و کم فشار حرارتی در اکثر نقاط ایران است .
دراین گزارش آمده است: این وضعیت در 48 ساعت آینده ادامه یافته و سپس با نفوذ و تقویت سیستم پرفشار در نوار شمالی ایران و عبور موج ناپایدار ضعیفی از این نواحی ، بتدریج سیستم کم فشار حرارتی تضیعف خواهد شد.
سازمان هواشناسی وضعیت هوای سایر نقاط ایران در روز دوشنبه و صبح سه شنبه را بدین شرح اعلام کرد.
- هوای سواحل دریای خزر و استان اردبیل قسمتی تا نیمه ابری همراه با مه رقیق صبحگاهی به تدریج با افزایش ابر ، وزش باد و بارندگی.
- هوای استان های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، همدان و زنجان صاف تا کمی ابری در شب با افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات آذربایجان با احتمال رگبار پراکنده بویژه در اواخر وقت.
- هوای استان های سیستان و بلوچستان گاهی نیمه ابری با احتمال رعد و برق پراکنده در ارتفاعات.
- هوای استان هرمزگان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار یا مه رقیق صبحگاهی در بعد از ظهر با وزش باد.
- هوای استان های خوزستان، بوشهر، فارس و اصفهان صاف تا کمی ابری گاهی با غبار محلی صبحگاهی در بعد از ظهر با وزش باد در برخی نقاط با احتمال گرد و خاک.
- هوای استان های قم و لرستان صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد.
- هوای استان های سمنان، قزوین و تهران صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر با وزش ملایم باد از شب در ارتفاعات البرز با افزایش ابر و در اواخر وقت با احتمال رگبار پراکنده و یا وزش باد و گرد و خاک.
- هوای سایر نقاط ایران صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر همراه با وزش باد.
بنا بر این گزارش حداکثر دمای هوای تهران در روز یکشنبه به 41 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.